Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕЯ ОБ’ЄДНАНОЇ ЄВРОПИ ТА ПОШУК ШЛЯХІВ ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ У 1945 – 1952 рр.

ІДЕЯ ОБ’ЄДНАНОЇ ЄВРОПИ ТА ПОШУК ШЛЯХІВ ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ У 1945 – 1952 рр.

Назва:
ІДЕЯ ОБ’ЄДНАНОЇ ЄВРОПИ ТА ПОШУК ШЛЯХІВ ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ У 1945 – 1952 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,00 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В. Н. КАРАЗІНА
ЧЕНЧИК Дмитро Володимирович
УДК 94: 327.39 (4-165) “1945/1952”
ІДЕЯ ОБ’ЄДНАНОЇ ЄВРОПИ
ТА ПОШУК ШЛЯХІВ ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ У 1945 – 1952 рр.
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат історичних наук, доцент
Страшнюк Сергій Юрійович,
Харківський національний університет
імені В. Н. Каразіна, доцент кафедри
нової та новітньої історії, директор Центру болгаристики та балканських досліджень ім. М. Дринова
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, доцент
Потрашков Сергій Васильович,
Харківська державна академія культури, професор кафедри історії України та музеєзнавства
кандидат історичних наук, доцент
Проневич Олексій Станіславович,
Харківський національний університет
внутрішніх справ, вчений секретар вченої ради Харківського національного
університету внутрішніх справ
Захист відбудеться 19 жовтня 2007 р. о 15.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія V-58).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (м. Харків, площа Свободи, 4)
Автореферат розісланий 17 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є. П. Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У 2007 році виповнилося 50 років з часу укладення Римського договору, що заклав підвалини Європейського економічного співтовариства (ЄЕС) – організації, яка відіграла головну роль у повоєнному реформуванні Європи. Поступальний розвиток регіональної економічної інтеграції зумовив створення в 1992 р. Європейського Союзу (ЄС) – унікального позанаціонального об'єднання, заснованого на єдиній системі цінностей. Спільний ринок, забезпечення вільного пересування громадян, поява в європейців можливості жити і працювати в будь-якій країні ЄС при суворому дотриманні їхніх прав – усе це (і багато іншого) спричинило формування “європейської мрії” і на Сході континенту. Для колишніх членів Ради економічної взаємодопомоги (РЕВ) та Організації Варшавського договору (ОВД), включаючи держави Балтії, вона стала реальністю у 2004 і 2007 рр. Можна з упевненістю стверджувати: тією мірою, якою приклад Сполучених Штатів на початку XIX століття підняв народи Латинської Америки на повстання проти колонізаторів і заснування незалежних республік, загальноєвропейська ідея стала каталізатором демократичних процесів наприкінці ХХ ст. і на початку XXI ст. Й сьогодні вона перебуває на передньому краї політичної боротьби навколо пріоритетів зовнішньої політики України, незважаючи на офіційне проголошення Києвом “європейського вибору”.
Не применшуючи значення Римського (1957 р.) і Маастрихтського (1992 р.) договорів як найважливіших віх на шляху до європейської єдності, відправною точкою євробудівництва слід усе-таки вважати перші повоєнні роки. Величезний вплив процесів, що відбувалися в цей час, на зміст міжнародних відносин і долю Старого Світу, а також геополітичні перспективи сучасної України зумовлюють наукову та політичну актуальність теми дисертації.
Обраний напрямок дослідження є складовою комплексної наукової теми “Актуальні питання історії закордонних країн у новий і новітній час”, що розробляється на кафедрі нової та новітньої історії Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.
Об'єкт дослідження ? європейська ідея як інтелектуальна передумова повоєнних інтеграційних процесів. Предмет дослідження – діяльність рухів прихильників єдиної Європи й політичних еліт, спрямована на об'єднання європейських країн (у тій чи іншій формі), створення перших багатосторонніх організацій на території Західної Європи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ІДЕЯ ОБ’ЄДНАНОЇ ЄВРОПИ ТА ПОШУК ШЛЯХІВ ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ У 1945 – 1952 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок