Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ОСВІТНІХ МОТИВАЦІЙ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

ОСОБЛИВОСТІ ОСВІТНІХ МОТИВАЦІЙ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ОСВІТНІХ МОТИВАЦІЙ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,33 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
Яковенко Андрій В'ячеславович
УДК 316.74:37(477)
ОСОБЛИВОСТІ ОСВІТНІХ МОТИВАЦІЙ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Спеціальність 22.00.04 - спеціальні та галузеві соціології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор соціологічних наук, професор
Нагорний Борис Григорович,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля,
декан факультету мовознавства, журналістики та соціології,
завідувач кафедри соціології.
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, доцент
Чернецький Юрій Олександрович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
професор кафедри соціології;
кандидат соціологічних наук, доцент
Кузь Олег Миколайович,
Харківський державний економічний університет,
завідувач кафедри філософії і політології.
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра соціології, Міністерство освіти і науки України, м.Львів.
Захист відбудеться “ 25 ” лютого 2003 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.15 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м.Харків, пл.Свободи, 4, ауд.2 - 49.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м.Харків, пл.Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 24 ” січня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради доц. Шеремет І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У період глобальних трансформаційних змін очевидною стає необхідність екстенсивного та інтенсивного оновлення вищої освіти як одного з ключових соціальних інститутів суспільства. Це, по-перше, визначається умовами неухильного і динамічного поповнення знання, швидким застаріванням наукових підходів та концепцій, появою і зміною потреб у нових спеціальностях у зв'язку з технічними, виробничими, науковими і соціальними змінами, розширенням сфери вищої освіти в професійному, демографічному і загальнокультурному аспектах. А, по-друге, мова йде про розробку змістовно оновлених методів, організаційних форм і цілей освітньої діяльності, істотно адаптованих до специфіки сучасних особистісних потреб. Ці цілі та завдання знаходять відображення в концепціях і програмах загальносвітового та державного масштабів (Концепція ЮНЕСКО “Освіта в XXI столітті”, Національна доктрина розвитку освіти України в XXI столітті та ін.).
Стосовно до України необхідно враховувати, що за останнє десятиліття відбулися істотні трансформації, пов'язані з функціонуванням вищої школи. Так, зокрема, вища школа стала одним із сегментів ринкових відносин, виникли і затвердилися як структурний елемент освітньої системи недержавні вищі навчальні заклади, в державних відбулася диференціація навчання на бюджетну і контрактну форми, припинила функціонування система обов'язкового працевлаштування випускників, значно змінилися характер і масштаби попиту на фахівців із різних напрямків професійної підготовки. Крім того, вища школа стала розглядатись як головний етап підготовки та адаптації молодих людей до реалій інформаційного суспільства.
Ці зміни обумовлюють актуальність соціологічного аналізу освітніх мотивацій у нових умовах. Назріла необхідність не тільки формування нової освітньої парадигми, але й поетапного дослідження найбільш важливих соціальних компонентів, що визначають вузлові моменти її здійснення. Вивчення освітніх мотивацій особливо важливе для забезпечення наступності освітнього процесу. Розуміння факторів, що мотивують молодь до одержання вищої освіти, може сприяти переорієнтації освітньої системи з функціонально-виконавчого базису на змістовно-пошуковий, творчий.
В існуючих теоретико-концептуальних та емпіричних підходах до дослідження проблем молодіжного середовища недостатня увага приділяється предметно-сфокусованому і багатоаспектному аналізу мотивацій одержання вищої освіти в умовах кардинальних трансформацій, тому необхідним є розгляд наступності і змін в освітніх мотиваціях, міри їх співвіднесеності з основними сучасними концептуальними положеннями та вимогами вищої освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ОСВІТНІХ МОТИВАЦІЙ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок