Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ОСІБ З НИЖНЬОЮ ПАРАПЛЕГІЄЮ ВНАСЛІДОК ТРАВМИ ГРУДНОГО ТА ПОПЕРЕКОВОГО ВІДДІЛІВ ХРЕБТА І СПИННОГО МОЗКУ В УМОВАХ СТАЦІОНАРУ

ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ОСІБ З НИЖНЬОЮ ПАРАПЛЕГІЄЮ ВНАСЛІДОК ТРАВМИ ГРУДНОГО ТА ПОПЕРЕКОВОГО ВІДДІЛІВ ХРЕБТА І СПИННОГО МОЗКУ В УМОВАХ СТАЦІОНАРУ

Назва:
ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ОСІБ З НИЖНЬОЮ ПАРАПЛЕГІЄЮ ВНАСЛІДОК ТРАВМИ ГРУДНОГО ТА ПОПЕРЕКОВОГО ВІДДІЛІВ ХРЕБТА І СПИННОГО МОЗКУ В УМОВАХ СТАЦІОНАРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,40 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
КОБЕЛЄВ СТЕПАН ЮРІЙОВИЧ
УДК 616-001.1:616.711+612.83
ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ОСІБ З НИЖНЬОЮ ПАРАПЛЕГІЄЮ ВНАСЛІДОК ТРАВМИ ГРУДНОГО ТА ПОПЕРЕКОВОГО ВІДДІЛІВ ХРЕБТА І СПИННОГО МОЗКУ В УМОВАХ СТАЦІОНАРУ
24.00.03 – фізична реабілітація
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання і спорту
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі фізичної реабілітації Львівського державного інституту фізичної культури Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.
Науковий керівник - | доктор медичних наук, професор
Шевага Володимир Миколайович,
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, завідувач кафедри невропатології і нейрохірургії.
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, професор
Козявкін Володимир Ілліч,
міжнародна клініка відновного лікування
(м. Трускавець), генеральний директор;
кандидат медичних наук, доцент
Клименко Світлана Костянтинівна,
Національний університет фізичного виховання і спорту України, доцент кафедри фізичної реабілітації.
Провідна установа: | Харківська державна академія фізичного виховання, кафедра біологічних основ фізичного виховання і спорту, Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, м. Харків.
Захист відбудеться 7 березня 2006 року о 14 годині 30 хвилин під час засідання спеціалізованої вченої ради К 35.829.01 Львівського державного інституту фізичної культури за адресою: м. Львів, вул. Костюшка, 11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розіслано 6 лютого 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Вацеба
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Ураження спинного мозку внаслідок травми хребта чи захворювання спричиняє важкі розлади функціонування опорно-рухового апарату та внутрішніх органів (Єпифанов В.А. 1988; Поліщук М.Є., 2001; Шевага В.М., 2004). За статистичними даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні щорічно отримують травму хребта та спинного мозку біля 2200 осіб, що становить приблизно 1,8% від усіх уражень нервової системи. Кількість їх порівняно з минулими роками збільшується у середньому на 100 випадків за рік (Гэлли Р.Л., 1995; Поліщук М.Є., 2001).
Доведено, що відновлення втрачених функцій спинного мозку триває довго і супроводжується ускладненнями, які часто залишаються незворотними та спричиняють чималі незручності у житті хворого (Гагунова О.Я. 1992; Вовканич А.С. 2000; Мухін В.Н., 2000 та інші). На тлі успішно проведеного оперативного втручання з декомпресією спинного мозку, фіксацією хребта і медикаментозної терапії важливим для відновлення порушених травмою функцій у післяопераційному періоді, є методики фізичної реабілітації, зокрема масаж, лікувальна фізична культура тощо (Епифанов В.А., 1988; Белова А.Н., 2000; Джегер Л., 2000; Козявкін В.І., 2001; Клименко С.К., 2003).
Одним з напрямків корекції рухової сфери вважається формування рухової компенсації у осіб з нижньою параплегією. Проте, у науковій літературі недостатньо висвітлені питання використання методик, які скеровані на розвиток компенсаторних можливостей опорно-рухового апарату, навчання самообслуговування, запобігання виникненню ускладнень, адаптацію неповносправної особи до домашніх умов та її інтеграцію в суспільство в цілому.
Сьогодні в Україні застосовуються окремі методики фізичної реабілітації в умовах стаціонару, особливо на ранніх етапах лікування які, здебільшого, не вирішують питань корекції рухових дисфункцій. Така ситуація потребує удосконалення методичних підходів щодо корекції рухових дисфункцій та пошуку нових, ефективних методик фізичної реабілітації для осіб з нижньою параплегією. Саме тому темою дисертації було обрано “фізична реабілітація осіб з нижньою параплегією внаслідок травми грудного та поперекового віділляв хребта і спинного мозку в умовах стаціонару”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ОСІБ З НИЖНЬОЮ ПАРАПЛЕГІЄЮ ВНАСЛІДОК ТРАВМИ ГРУДНОГО ТА ПОПЕРЕКОВОГО ВІДДІЛІВ ХРЕБТА І СПИННОГО МОЗКУ В УМОВАХ СТАЦІОНАРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок