Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОТИВАЦІЙНІ МЕХАНІЗМИ АКТИВІЗАЦІЇ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА

МОТИВАЦІЙНІ МЕХАНІЗМИ АКТИВІЗАЦІЇ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА

Назва:
МОТИВАЦІЙНІ МЕХАНІЗМИ АКТИВІЗАЦІЇ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,61 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ПЕТРУК Тетяна Миколаївна
УДК 658.3.048:331.5
МОТИВАЦІЙНІ МЕХАНІЗМИ АКТИВІЗАЦІЇ РОЗВИТКУ
ПІДПРИЄМНИЦТВА
Спеціальність: 08.09.01 – Демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України
Науковий керівник : академік НАН України , доктор економічних наук,
професор Долішній Мар'ян Іванович, Інститут
регіональних досліджень НАН України, директор
Офіційні опоненти : доктор економічних наук,професор
Кравченко Ірина Семенівна, Київський
національний університет культури і мистецтв,
завідувач кафедри
кандидат економічних наук, доцент
Семів Роман Андрійович, Львівський національний
університет імені Івана Франка, доцент кафедри
Провідна установа: Інститут економіки промисловості НАН України,
відділ проблем регіональної економіки, м.Донецьк

Захист відбудеться 26 жовтня 2000 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька , 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України.
Автореферат розісланий 25 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Становлення високоефективного соціально-орієнтованого ринкового господарства, що базується на ініціативі людей, на підприємництві, здатне забезпечити соціально-економічні перетворення економіки України, вивести її з глибокої кризи. Позитивний історичний досвід показує, що сам ринковий механізм не може забезпечити розвиток підприємницької діяльності на тих напрямах, що відповідають державним та загальнонаціональним інтересам. Тому важливою проблемою в постприватизаційному періоді є формування мотиваційного механізму активізації розвитку підприємництва шляхом оптимального поєднання важелів державного і ринкового регулювання. Підприємницька модифікація моделі соціально-орієнтованої ринкової економіки може стати одним з найдієвіших механізмів тих соціально-економічних перетворень, котрі відповідають інтересам суспільства, суб'єктів господарювання та окремих громадян.
Теоретичні підвалини підприємництва в новітню добу були закладені в роботах М. Туган-Барановського. Значний внесок у вивчення теоретичних та науково-практичних проблем підприємництва в умовах розбудови української державності внесли вчені: Бондар О., Геєць В., Герасимчук В., Губський Б., Долішній М., Давимука С., Злупко С., Лукінов І., Козоріз М., Колот А., Кузьмін О., Покропивний С., Савченко А., Сизоненко В., Соскін О., Черваньов Д., Чумаченко М., Чухно А. До найвідоміших зарубіжних науковців з даної проблеми можна віднести Портера М., Рютігера П., Шумпетера Й., Фостера Р., Хоскінга А., Друкера П. та інших. Значна частина вітчизняних наукових досліджень присвячена аналізу сучасного стану підприємництва в Україні, методичним питанням підприємницької діяльності з різними формами власності, зарубіжній практиці функціонування малого бізнесу. Велика увага приділяється оцінці роботи спільних підприємств, механізмам активізації залучення стратегічних інвесторів на українські підприємства.
Водночас масштаби та рівень наукової розробки проблем мотивації підприємницької діяльності в період поглиблення трансформації економіки є недостатніми. Існує певна розбіжність і суперечливість поглядів в методологічному обгрунтуванні підприємницької діяльності як специфічного виду праці. Виходячи з того, що приватизація не забезпечила появи власника-підприємця в класичному вигляді, необхідно поглибити розгляд всіх аспектів формування і функціонування мотиваційного механізму активізації розвитку підприємництва через призму оцінки підприємницької діяльності як специфічного виду праці, що здійснюється працівниками-власниками у відповідності з їх статусом і рольовими функціями в межах власного підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОТИВАЦІЙНІ МЕХАНІЗМИ АКТИВІЗАЦІЇ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок