Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОЛИВАЛЬНІ СПЕКТРИ АМІНОКИСЛОТ ТА ЇХ КОМПЛЕКСІВ З МЕТАЛАМИ

КОЛИВАЛЬНІ СПЕКТРИ АМІНОКИСЛОТ ТА ЇХ КОМПЛЕКСІВ З МЕТАЛАМИ

Назва:
КОЛИВАЛЬНІ СПЕКТРИ АМІНОКИСЛОТ ТА ЇХ КОМПЛЕКСІВ З МЕТАЛАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,37 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
АБУ САЛЬ БІЛЯЛЬ МАХМУД
УДК 539.21+543.42
КОЛИВАЛЬНІ СПЕКТРИ АМІНОКИСЛОТ
ТА ЇХ КОМПЛЕКСІВ З МЕТАЛАМИ
Спеціальність 01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Дніпропетровськ – 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному університеті Міністерства освіти України.
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор
МОІСЕЄНКО Василь Миколайович,
Дніпропетровський державний університет,
завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
ВОЛНЯНСЬКИЙ Михайло Дмитрович,
Дніпропетровський державний університет,
завідувач кафедри
кандидат фізико-математичних наук, доцент
ЖАБОТИНСЬКИЙ Євген Віл’ямович,
Запорізький державний університет
Провідна організація: Інститут фізики НАН України (м.Київ), відділ фотоактивності.
Захист відбудеться "19" листопада 1999 р. о 13:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.02 при Дніпропетровському державному університеті (320625, м. Дніпропетровськ, пров.Науковий, 13).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського державного університету.
Автореферат розісланий "15" жовтня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради СПИРИДОНОВА І.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ
Сучасний стан фізики твердого тіла характеризується вивченням фізичних властивостей все більш складних обєктів органічного і неорганічного походження. Одним із перспективних напрямків є вивчення оптичних коливальних спектрів найважливіших амінокислот та їх комплексів з металами з метою отримання інформації про їх структуру та динаміку решітки.
З позицій фізики твердого тіла інтерес до амінокислот та металокомплексів на їх основі обумовлений можливістю вивчення особливостей коливальних спектрів оптично активних речовин, широких різновидів ефектів сильного ангармонізму, резонансних ефектів (резонанси Фермі, Давидова) в коливальних спектрах, що є важливим предметом вивчення сучасної коливальної спектроскопії. Крім того, вивчення таких оптичних явищ як комбінаційне розсіювання світла та інфрачервоне поглинання у речовинах складної будови дозволяє виявити нові закономірності у їх прояві, обумовлені нелінійними властивостями таких обєктів, розвинути теоретичну уяву про динаміку складних молекулярних систем.
З другого боку вивчення коливальних спектрів амінокислот являє великий інтерес для розуміння на молекулярному рівні фізичних процесів у живих організмах [1-4]. Являючись мономірними ланцюгами білків, амінокислоти являють унікальну модельну систему для вивчення природи сил міжмолекулярної взаємодії, які є визначаючими у процесах самоорганізації надмолекулярних структур.
Іншим аспектом цієї проблеми є вивчення впливу зовнішніх збурень (температури, легування іонами металів, електромагнітного випромінювання різних діапазонів) на структуру та коливальні спектри амінокислот [5,6]. Теплові ефекти в біологічних системах найбільш визначені і відіграють найважливішу роль в їх життєздатності. Але їх вивчення для найпростіших біомолекул та їх структурних елементів недостатньо. Відомо також, що амінокислоти можуть поєднуватися з іонами металів, утворюючи комплекси, що чинять суттєвий вплив на просторову будову і функції білків. Дослідження таких металокомплексів особливо актуальні в умовах забруднення біосфери продуктами технічної діяльності людини і, насамперед, іонами різних металів. Крім того, деякі комплекси амінокислот і нуклеінових кислот з металами володіють потенційною фармакологічною активністю і вже сьогодні знаходять широке застосування у практичній терапії. Так, наприклад, комплекси амінокислоти цистеіна з хромом посилюють дію інсуліна, активізують вуглеводний обмін при діабетичному стані [7,8], а платинові комплекси нуклеінових кислот володіють яскраво вираженою протипухлинною дією, демонструють унікальну здатність до зшивання молекул дезоксірібонуклеінової кислоти (ДНК) [9]. З другого боку відомі факти благотворного впливу міліметрового і субміліметрового електромагнітного випромінювання на процеси у живих організмах [5].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОЛИВАЛЬНІ СПЕКТРИ АМІНОКИСЛОТ ТА ЇХ КОМПЛЕКСІВ З МЕТАЛАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок