Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТЕРЕОСЕЛЕКТИВНІ СИНТЕЗИ ТА ВЛАСТИВОСТІ ОПТИЧНО АКТИВНИХЕСТЕРІВ N-ФОСФОРИЛЬОВАНИХ АМІНОКИСЛОТ І ФОСФАМІДІВ

СТЕРЕОСЕЛЕКТИВНІ СИНТЕЗИ ТА ВЛАСТИВОСТІ ОПТИЧНО АКТИВНИХЕСТЕРІВ N-ФОСФОРИЛЬОВАНИХ АМІНОКИСЛОТ І ФОСФАМІДІВ

Назва:
СТЕРЕОСЕЛЕКТИВНІ СИНТЕЗИ ТА ВЛАСТИВОСТІ ОПТИЧНО АКТИВНИХЕСТЕРІВ N-ФОСФОРИЛЬОВАНИХ АМІНОКИСЛОТ І ФОСФАМІДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,54 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
Андрушко Наталія Василівна
УДК 547.23 : 547.466 : 547.327 + 547.9
СТЕРЕОСЕЛЕКТИВНІ СИНТЕЗИ ТА ВЛАСТИВОСТІ ОПТИЧНО АКТИВНИХ
ЕСТЕРІВ N-ФОСФОРИЛЬОВАНИХ АМІНОКИСЛОТ І ФОСФАМІДІВ
02.00.10 біоорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового спупеня
кандидата хімічних наук
Київ 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі синтезу фізіологічно активних сполук фосфору Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України.
Науковий керівник: | доктор хімічних наук, професор
Колодяжний Олег Іванович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу синтезу фізіологічно активних сполук фосфору
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Броварець Володимир Сергійович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
провідний науковий співробітник відділу хімії біоактивних азотвмісних гетероциклічних основ
кандидат хімічних наук
Дубей Ігор Ярославович,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: | Інститут органічної хімії НАН України, відділ синтезу фосфорорганічних сполук
Захист відбудеться 15 лютого 2002 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (02094, Київ-94, вул. Мурманська,1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (02094, Київ-94, вул. Мурманська,1).
Автореферат розісланий 15 січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М.Федоряк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Асиметричний синтез фосфорорганічних сполук інтенсивно розвивається на протязі останніх двох десятиліть. Головний фактор, який стимулює швидкий розвиток асиметричного синтезу Р-хіральних фосфорорганічних сполук, є їх велика практична цінність як лікарських препаратів, лігандів в каталізах для одержання оптично активних сполук, пестицидів. P-N-вмісні сполуки є ефективними реагентами в асиметричних синтезах органічних сполук, важливими у вивченні біохімічних механізмів.
Багато Р-N-вмісних сполук мають високу біологічну активність, що обумовлює їх широке використання у фармакології. Наприклад, N-фосфорильовані іприти застосовуються в протираковій хіміотерапії; N-фосфорильовані -лактами проявляють антибактеріальну активність. Серед N-фосфорильованих амінокислот відомі сильні інгібітори ферментів, наприклад, карбоксипептидази та металопептидаз. Абсолютна конфігурація є дуже важливою для біологічної активності, тому що, як правило, тільки один з енантіомерів є біологічно активним, а це робить асиметричний синтез оптично чистих Р-N-вмісних сполук важливим у практичному значенні.
Існуючі методи синтезу естерів N-фосфорильованих амінокислот і фосфамідів характери-зуються низькою стереоселективністю. Крім того стереохімія цих перетворень вивчена мало. З теоретичної і практичної точки зору актуальними є розробка стереоселективних методів синтезу і дослідження властивостей оптично активних естерів N-фосфорильованих амінокислот і фосфамідів.
Зв'язок роботи з науковими планами та темами. Дисертаційна робота виконувалась в рамках тематичних планів ІБОНХ НАН України (тема № 2.1.10.28-98, № держреєстрації 0197U009982) відділу синтезу фізіологічно активних сполук фосфору, проектів ДФФД України (3.04/0188 і 03.07/00047) та гранту німецького наукового товариства (DFG 436UKR17/5/01).
Мета і завдання дослідження. Основна мета роботи полягала у досліджені стереохімії естерів N-фосфорильованих амінокислот та фосфамідів, у створенні методів одержання оптично активних амідів кислот тривалентного і п'ятивалентного атома фосфору, а також у вивченні їх властивостей. Важливими завданнями при виконанні роботи були: розробка стереоселективних методів синтезу амідів кислот фосфору; дослідження стреохімічних перетворень естерів N-фос-форильованих амінокислот та фосфамідів.
Об’єкт дослідження – оптично активні естери N-фосфорильованих амінокислот і оптично активні аміди кислот фосфору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: СТЕРЕОСЕЛЕКТИВНІ СИНТЕЗИ ТА ВЛАСТИВОСТІ ОПТИЧНО АКТИВНИХЕСТЕРІВ N-ФОСФОРИЛЬОВАНИХ АМІНОКИСЛОТ І ФОСФАМІДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок