Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕФОРМУВАННЯ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В НОРВЕГІЇ У 80-90-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ

РЕФОРМУВАННЯ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В НОРВЕГІЇ У 80-90-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
РЕФОРМУВАННЯ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В НОРВЕГІЇ У 80-90-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,32 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут педагогіки АПН України
На правах рукопису
Вишневська Наталія Юріївна
УДК: 37.01(481)(091)
РЕФОРМУВАННЯ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
В НОРВЕГІЇ
У 80-90-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ
13.00.01 загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Рівненському інституті слов’янознавства Київського інституту “Слов’янський університет”.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук
Голік Людмила Олексіївна,
Національна академія внутрішніх справ України, доцент.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Пуховська Людмила Прокопівна,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, завідуюча лабораторією;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Тараненко Ірина Глібівна,
Український інноваційний центр гуманітарної освіти, директор.
Провідна установа: Волинський державний університет імені Лесі Українки, кафедра педагогіки, Міністерство освіти України, м.Луцьк.
Захист відбудеться 24 березня 2000 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України (04503, м.Київ, вул. Артема, 52д).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м.Київ, вул. Артема, 52д).
Автореферат розісланий “ 20 ” лютого 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Легкий М.П.
Загальна характеристика дослідження
Актуальність проблеми.
На сучасному етапі Україна стоїть перед необхідністю вирішення багатьох завдань у галузі освіти: зміна структури системи освіти, змісту, форм та методів навчання тощо. Розвиток освіти є соціальним замовленням часу, пріоритетним напрямком державної політики України. Успішне здійснення економічних, політичних і соціальних перетворень у суспільстві неможливе без удосконалення системи освіти. Прогрес у розвитку науки і техніки також у багатьох аспектах визначається ефективністю цієї системи. Недалекоглядне ставлення до потреб народної освіти в країні, яке спостерігалось, на жаль, протягом тривалого періоду, призвело до значних негативних наслідків, і подальша затримка перетворень у цій галузі може стати гальмом усіх реформ, які відбуваються в Україні й які, перш за все, будуть наштовхуватись на інтелектуальну непідготовленість народу.
Як зазначається у державній програмі “Освіта. Україна ХХІ століття”, “існуюча в Україні система освіти перебуває в стані, що не задовольняє вимог, які постають перед нею в умовах розбудови української державності, культурного та духовного відродження українського народу. Це виявляється, передусім, у невідповідності освіти запитам особистості, суспільним потребам та світовим досягненням людства …” (Україна ХХІ століття. Державна національна програма “Освіта”. –К.: Райдуга, 1994. –С.5.). Для того, щоб вивести вітчизняну освіту на загальноєвропейський рівень, програмою визначені основні шляхи її реформування, серед яких особливу роль відіграє впровадження у школі нових навчальних систем, програм, форм та методів, способів і засобів навчання й виховання, що, звичайно, вимагає вивчення й осмислення як вітчизняного, так і світового досвіду.
Аналіз світових тенденцій розвитку освіти особливо є актуальним у сучасних умовах, у період процесу інтеграції країн і народів Європи в загальноєвропейський освітній простір.
Школі різних країн властива велика кількість загальних рис, однак, не можна забувати, що в кожній з них відображаються особливості соціально-економічного базису країни, своєрідність її культурно-історичних традицій. Ще К.Д.Ушинський говорив, що “незважаючи на схожість педагогічних форм усіх європейських народів, у кожного з них своя особлива національна система виховання, своя особлива мета і свої особливі засоби досягнення цієї мети” (К.Д.Ушинський. Про народність у суспільному вихованні // Вибрані твори в 2_х томах. -К., 1983. Т.1. -С.47.). Тому механічне й сліпе запозичення досвіду зарубіжної школи та впровадження інноваційних навчальних технологій без урахування особливостей і соціально-економічних умов розвитку України в сучасних умовах не буде корисним вітчизняній просвіті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕФОРМУВАННЯ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В НОРВЕГІЇ У 80-90-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок