Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Просторова самоорганізація в нелінійних оптичних резонаторах: періодичні структури та солітони

Просторова самоорганізація в нелінійних оптичних резонаторах: періодичні структури та солітони

Назва:
Просторова самоорганізація в нелінійних оптичних резонаторах: періодичні структури та солітони
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,19 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Національна Академія Наук України
Інститут фізики
Тараненко Віктор Борисович
УДК 535.3; 535.14
Просторова самоорганізація в нелінійних оптичних резонаторах:
періодичні структури та солітони
01.04.05 - оптика, лазерна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі оптичної квантової електроніки Інституту фізики Національної академії наук України
Науковий консультант:
доктор фіз.-мат. наук, член-кореспондент НАН України
Соскин Марат Самуїлович, Інституту фізики НАН України,
зав. відділу оптичної квантової електроніки
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Мальнєв Вадим Миколайович, Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, професор кафедри квантової теорії поля фізичного
Факультету
доктор фізико-математичних наук, професор
Яценко Леонід Петрович, Інституту фізики НАН України, провідний
науковий співробітник відділу фотоактивності
Полянський Петро В’ячеславович, Чернівецький національний університет
ім. Юрія Федьковича, професор кафедри кореляційної оптики
Провідна організація:
Інститут фізики напівпровідників ім.В.Є .Лашкарьова НАН України
Захист дисертації відбудеться “ 23 ” лютого 2006 р. о 14 год.30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.159.01 при Інституті фізики НАН України (адреса: 03039 Київ-39, проспект Науки, 46)
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Інституту фізики НАН України
Автореферат розісланий “ 20 ” січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О.Чумак
Загальна характеристика роботи
Дисертаційна робота присвячена комплексному дослідженню закономірностей резонансної просторової самоорганізації, яка зумовлює спонтанне або стимульоване (кероване) порушення просторової симетрії в нелінійних оптичних резонаторах та формування стабільних самопідтримних поперечних (перпендикулярних напрямку розповсюдження світла) дисипативних оптичних структур, симетрія та масштаб яких не залежать ні від початкових, ні від крайових умов.
При виконанні дисертаційної роботи (на протязі 1981-2005 рр.) всебічно досліджено нелінійні процеси резонансної просторової самоорганізації, знайдено нові механізми формування просторових самопідтримних структур та експериментально доведено існування керованих резонаторних солітонів і періодичних структур трьох різних типів, а саме: структур з фіксованою фазою в пасивних нелінійних резонаторах (зокрема, яскравих/темних гексагонів та солітонів в напівпровідникових мікрорезонаторах), лазерних солітонів з вільною фазою в лазерах з насичуваним поглиначем, а також структур з бістабільною фазою (доменних стінок, кільцевих фазових солітонів та лабіринто-подібних структур) в чотирихвильових параметричних генераторах світла.
Поштовхом для початку дисертаційної роботи послужила поява піонерських теоретичних робіт по дослідженню поперечних ефектів перемикання в бістабільних широко-апертурних пасивних нелінійних резонаторах, які передбачили існування солітоно-подібних та регулярних просторових резонаторних структур [1, 2], а також перших спостережень хвиль перемикання в напівпровідникових інтерферометрах [3]. Результати, отримані у ході виконання дисертаційної роботи експериментально підтведили існування керованих резонаторних солітонів і періодичних структур, причому не тільки в пасивних, але також і в активних резонаторах, що помітно розширило знання про резонаторну просторову самоорганізацію та в значній мірі сприяло зміні характеру досліджень від суто теоретичного до експериментального.
Актуальність теми. Ці дослідження є актуальними з точки зору поглиблення фундаментальних знань про загальні закономірності просторової самоорганізації в дисипативних нерівноважних нелінійних системах, що мають універсальний характер та вивчаються не тільки в нелінійній оптиці, а також і в інших розділах науки, наприклад, в гідродинаміці, нелінійній хімії та біології [4].
Дослідження просторової динаміки в лазерах та параметричних генераторах світла мають, крім наукового, також ще й практичне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: Просторова самоорганізація в нелінійних оптичних резонаторах: періодичні структури та солітони

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок