Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЛЯТИВІСТСЬКИЙ РОЗРАХУНОК СПЕКТРІВ ВАЖКИХ ІОНІВ З УРАХУВАННЯМ ЯДЕРНИХ ТА КВАНТОВО-ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНИХ ЕФЕКТІВ

РЕЛЯТИВІСТСЬКИЙ РОЗРАХУНОК СПЕКТРІВ ВАЖКИХ ІОНІВ З УРАХУВАННЯМ ЯДЕРНИХ ТА КВАНТОВО-ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНИХ ЕФЕКТІВ

Назва:
РЕЛЯТИВІСТСЬКИЙ РОЗРАХУНОК СПЕКТРІВ ВАЖКИХ ІОНІВ З УРАХУВАННЯМ ЯДЕРНИХ ТА КВАНТОВО-ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНИХ ЕФЕКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,63 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім.І.І.МЕЧНИКОВА
Вітавецька Лариса Анатоліївна
УДК 539.18:539.184
РЕЛЯТИВІСТСЬКИЙ РОЗРАХУНОК СПЕКТРІВ
ВАЖКИХ ІОНІВ З УРАХУВАННЯМ ЯДЕРНИХ ТА
КВАНТОВО-ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНИХ ЕФЕКТІВ
01.04.05 – оптика та лазерна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ОДЕССА – 2002
Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана в Одеському гiдрометеорологiчному iнститутi (Одеському державному екологічному університеті) Мiнiстерства освiти і науки України.
Науковий керiвник: доктор фiзико-математичних наук, професор
Глушков Олександр Васильович,
Одеський гiдрометеорологiчний iнститут,
завiдувач кафедри вищої та прикладної
математики
Офiцiйнi опоненти: доктор фiзико-математичних наук, професор
Тюрін Олександр Валентинович,
пров.науковий співробітник науково-дослідного
інституту фізики Одеського національного
університету ім.І.І.Мечникова
доктор технічних наук, професор
Зеленцова Тетяна Миколаївна,
Одеський національний політехнічний універ-
ситет, професор кафедри експериментальної
і теоретичної ядерної фізики
 
Провiдна установа: Ужгородський національний університет,
кафедра квантової електроніки, Мiнiстерство
освiти і науки України, м.Ужгород
Захист вiдбудеться 22.11.2002р. о 14 годинi на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д41.051.01 в Одеському національному університеті ім.І.І.Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Пастера 27, велика фізична аудіторія.
З дисертацiєю можна ознайомитись у науковій бiблiотецi Одеського національного університету ім.І.І.Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розiсланий 18.10.2002р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради Федчук О.П.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Спектроскопія важких багатозарядних іонів відноситься до числа важли-вих пріоритетних галузей атомної фізики. Традиційніми споживачами спектроскопічної інформа-ції є фізика космічної та лабораторної плазми, фізика генераторів когерентного випромінювання, фізика ядерних реакторів, а також фізика керованого синтезу. В останній час у зв'язку із застосу-ванням в атомній фізиці прискорювачів,а також завдяки збільшенню інтен-сивності і покращенню якості лазерного випромінювання, в експериментальному дослідженні спектрів важких багатоза-рядних іонів спостерігається значний прогрес. Рекордний ступінь іонізації досягнуто у Каліфор-нійському університеті (США) в експериментах на прискорювачах з використанням пучково-плівкових методів: отримані іони воднєподібного урану U91+. Аналогічні експерименты викону-ються у Дармштадті (ФРН) в GSI (підприємство по дослідженню важких іонів), де побудовано прилад із накопичювальними кільцями, які дозволяють отримати ще більш інтенсивні пучки надважких іонів. За теперишнього часу отримані високоточні експериментальні дані по Li-подіб-ному іону U89+.У зв'язку з цим різко збільшився інтерес до відповідних теоретичних розрахунків спектрів важких іонів з урахуванням релятивістських, кореляційних, ядерних ефектів й, звичайно, до перевірки нових ефектів, які передбачені на підставі квантової електродинаміки (КЕД). Ефекти розміру і форми атомного ядра в енергетичній структурі станів електронної оболоньки важкого атома суттєво використуються у фізичних дослідженнях й у технологіч-них цілях.Є класичною схема вимірювання ізотопічних зсувів атомних рівнів на підставі методу селективної фотоіонізації атомів. Напр., для изотопів Gd таким чином проведені вимірювання середнє квадратичних радіусів розподілу заряда в ядрі, величин квадрупольних моментів. Таку інформацію можна, в принципі, використати для моделювання внутрішньо ядер-них сил. КЕД поп-равки (власно-енергетичний внесок,полярізація вакууму) до енергій переходів за участю К, L електронів,а також ефекти скінченності ядра при великих заря-дах ядра Z”80 складають величини порядка енергії зв'язку валентних електро-нів. Їх врахування є принциповим для визначення енергетично дозволених ка-налів розпаду станів атому з вакансіями, передбачення повної кінетики розпа-ду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕЛЯТИВІСТСЬКИЙ РОЗРАХУНОК СПЕКТРІВ ВАЖКИХ ІОНІВ З УРАХУВАННЯМ ЯДЕРНИХ ТА КВАНТОВО-ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНИХ ЕФЕКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок