Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “Екологічні особливості інтродукції ПРЕДСТАВНИКІВ МІКРОБОЦЕНОЗУ (pAENiBacillus та Enterobacter) в кореневу СИСТЕМУ культурних рослин в умовах застосування пестицидів”

“Екологічні особливості інтродукції ПРЕДСТАВНИКІВ МІКРОБОЦЕНОЗУ (pAENiBacillus та Enterobacter) в кореневу СИСТЕМУ культурних рослин в умовах застосування пестицидів”

Назва:
“Екологічні особливості інтродукції ПРЕДСТАВНИКІВ МІКРОБОЦЕНОЗУ (pAENiBacillus та Enterobacter) в кореневу СИСТЕМУ культурних рослин в умовах застосування пестицидів”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,94 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Пищур Іван Миколайович
УДК 579.26:631.521.54/632.95
“Екологічні особливості інтродукції ПРЕДСТАВНИКІВ МІКРОБОЦЕНОЗУ (pAENiBacillus та Enterobacter) в кореневу СИСТЕМУ культурних рослин в умовах застосування пестицидів”
03.00.16 – екологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті сільськогосподарської мікробіології Української академії аграрних наук, м. Чернігів
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор, КАНІВЕЦЬ Віктор Іванович, Чернігівський державний інститут економіки і управління Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри аграрних технологій
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, ШЕРСТОБОЄВА Олена Володимирівна, Інститут агроекології та біотехнології УААН (м. Київ), завідувач відділу моніторингу та біотехнології мікроорганізмів і вірусів;
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник, ЧОРНОБАЙ Юрій Миколайович, Державний природознавчий музей НАНУ (м. Львів), директор
Провідна установа: Інститут землеробства УААН, лабораторія ґрунтової мікробіології (смт. Чабани, Києво-Святошинський район, Київської області)
Захист відбудеться 21.10.2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.804.02 при Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ 27, вул. Ворошилова, 25, корпус 1, конференц-зал (ауд. 342)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ 27, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 19.09.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
Мицик О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З метою підвищення продуктивності землеробства та поліпшення екологічного стану довкілля проводять передпосівну бактеризацію насіння культурних рослин відселекційонованими штамами азотфіксуючих та фосфатмобілізуючих бактерій. Бактеризація дозволяє, зокрема, зменшити дози мінеральних добрив, що відповідає екологічній ідеології. Але в сучасних агротехнологіях обов’язковим заходом є протруєння насіння, що гарантує захист проростків і сходів від хвороб та шкідників. В таких умовах ефективність бактеризації ставиться під сумнів у зв’язку з можливим негативним впливом пестицидів на інокулянт.
В Інституті сільськогосподарської мікробіології УААН створені бактеріальні препарати альбобактерин та поліміксобактерин, на основі фосфатмобілізуючих бактерій Achromobacter album 1122 і Paenibacіllus polymyxa KB, застосування яких можна поєднувати з протруєнням насіння високоефективними фунгіцидами та інсектицидами [Токмакова Л.Н. та ін., 1997]. Авторами розроблено технологію завчасної інокуляції насіння буряків цукрових цими мікроорганізмами на насіннєвих заводах. Клітини названих культур тривалий час зберігаються на протруєному насінні, оскільки дія пестицидів селективна і спрямована на знищення фітопатогенних грибів та комплексу наземних та ґрунтових шкідників. Та, в цілому, залишається невирішеною ціла низка питань. Зокрема, не вивчені межі неспецифічної дії пестицидів на бактерії, резистентність окремих таксономічних груп мікроорганізмів і відомих агрономічно цінних штамів азотфіксуючих та фосфатмобілізуючих бактерій. Не вивчений вплив на бактерії нових видів протруйників. Недостатніми є дослідження щодо оптимізації умов тривалого зберігання бактерій-інокулянтів на протруєному насінні, характеру впливу пестицидів на приживання інокулянта в ризосфері рослин, не помітно цілеспрямованого пошуку нових резистентних до пестицидів штамів бактерій та не розглядається питання поширеності таких бактерій в природі. Отже, вивчення можливостей і розробка умов поєднання протруєння насіння з бактеризацією є актуальним завданням.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: “Екологічні особливості інтродукції ПРЕДСТАВНИКІВ МІКРОБОЦЕНОЗУ (pAENiBacillus та Enterobacter) в кореневу СИСТЕМУ культурних рослин в умовах застосування пестицидів”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок