Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оцінювання професійного становлення майбутнього вчителя у процесі вивчення курсу “Основи педагогічної майстерності”

Оцінювання професійного становлення майбутнього вчителя у процесі вивчення курсу “Основи педагогічної майстерності”

Назва:
Оцінювання професійного становлення майбутнього вчителя у процесі вивчення курсу “Основи педагогічної майстерності”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,42 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ім. Г.С. СКОВОРОДИ
МАЛАКАНОВА Лариса Василівна
УДК 378.146.01/02
Оцінювання професійного становлення
майбутнього вчителя у процесі вивчення
курсу “Основи педагогічної майстерності”
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському державному педагогічному університеті ім. В.Г. Короленка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, професор
ТАРАСЕВИЧ Ніна Миколаївна,
Полтавський державний педагогічний університет ім. В.Г. Короленка, професор кафедри педагогічної майстерності.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
ТРОЦКО Ганна Володимирівна,
Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, проректор;
кандидат педагогічних наук, доцент
ДОНЦОВ Анатолій Васильович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, доцент кафедри педагогіки.
Провідна установа – Запорізький обласний інститут удосконалення вчителів Міністерства освіти і науки України, кафедра теорії та практики виховання, м. Запоріжжя.
Захист відбудеться "30" січня 2001 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.04 в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2).
Автореферат розісланий "27" грудня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ________________ Золотухіна С.Т.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Сучасна школа потребує вчителя-професіонала, який уміло викладає, організує учіння і життєдіяльність дітей, створюючи умови для їхнього розвитку, власною особистістю позитивно впливає на формування духовного світу вихованців. Проте педагогічні заклади, як показує досвід, не забезпечують належної підготовки такого вчителя. Система професійної підготовки вчителя, її змістові та процесуальні характеристики, не охоплюють усіх компонентів готовності до педагогічної діяльності, тому всілякі надбудови, вдосконалення, доповнення, не змінюючи головного недоліку в ній – екстравертованої спрямованості, не призводять до суттєвих змін у якості формування особистості педагога. Нинішня структура педагогічної освіти, проголошуючи необхідність оволодіння професією вчителя на особистісному рівні, залишаєтьcя предметоцентричною. Проте набуття професіоналізму вимагає особистісно-орієнтованої організації навчально-виховного процесу і створення умов, що стимулюють професійне становлення особистості педагога, забезпечення зворотнього зв'язку в оцінюванні його професійного зростання.
Проблема оцінювання професійного становлення майбутнього вчителя ще не отримала належної уваги науковців, хоча дослідження її окремих психолого-педагогічних аспектів ведеться досить активно, зокрема у таких контекстах: теоретичні основи вдосконалення професійної підготовки вчителя (О.О. Абдуліна, М.Б. Євтух, Л.С. Нечепоренко, Н.Д. Хмель та ін.), педагогічна діяльність як творчий процес (В.А. Кан-Калик, Н.В. Кічук, Г.В. Троцко та ін.), системний підхід до професійної підготовки (В.А. Семиченко, В.О. Сластьонін, М.М. Нєчаєв та ін.), формування професійних якостей особистості вчителя (Є.П. Бєлозерцев, О.І. Бульвінська, А.І. Щербаков та ін.), формування професійної готовності студента до педагогічної діяльності (В.Й. Бочелюк, Л.П. Кадченко, А.Й. Капська та ін.), індивідуалізація професійної підготовки (О.М. Пєхота, А.В. Ткаченко та ін.), формування педагогічної майстерності майбутнього вчителя (Є.С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Оцінювання професійного становлення майбутнього вчителя у процесі вивчення курсу “Основи педагогічної майстерності”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок