Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення і трансформація політичних інституцій західного регіону України в 90-х роках ХХ ст.

Становлення і трансформація політичних інституцій західного регіону України в 90-х роках ХХ ст.

Назва:
Становлення і трансформація політичних інституцій західного регіону України в 90-х роках ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,07 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Чернівецький Національний університет
імені Юрія Федьковича
Бусленко Василь Володимирович
УДК 321: 329: 323.174 (477)
Становлення і трансформація політичних інституцій західного регіону України
в 90-х роках ХХ ст.
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Чернівці – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії політичної науки Волинського державного університету імені Лесі Українки.
Науковий керівник – доктор політичних наук, професор
Ярош Богдан Олексійович, Волинський державний університет імені Лесі Українки, завідувач кафедри теорії та історії політичної науки
Офіційні опоненти – доктор філософських наук, професор
Вовк Степан Миколайович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, професор кафедри філософії
кандидат політичних наук, доцент
Ситник Олександр Іванович,
Луцький державний технічний університет, завідувач кафедри філософії
Провідна установа – Львівський державний університет
імені Івана Франка, кафедра політології
Захист відбудеться 05.07.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна 2 (корпус 14, аудиторія 18).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58000, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розіслано 03.06.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Карпо В.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На початку 90-х років Україна набула незалежності і постала перед необхідністю формування нових державних і політичних інституцій. З цього часу відбувається творення двох ключових елементів демократії: демократичних владних структур та цивілізованої багатопартійної системи. Однак розвиток трансформаційних процесів, накладаючись на регіональні відмінності, відбувався складно і суперечливо. На це впливали успадковані від минулих часів невирішені проблеми політичного, економічного і соціального характеру. Це проявилося, передусім, у різних темпах трансформації політичної системи, закріпленні найважливіших політичних структур та атрибутів державності. Тому перші самостійні кроки держави не привели до швидкого розв’язання нагромаджених політичних проблем.
Побудова суверенної Української держави як визначальної умови розвитку українського суспільства вимагає постійних пошуків ефективних шляхів реформування політичної системи. Однак аналіз конкретних шляхів форм і темпів, їх осмислення політичною наукою і практикою неможливий без врахування регіональної специфіки.
Посиленню уваги політиків, вчених і громадськості до регіональних проблем сприяє низка суб’єктивних факторів. Із розгортанням демократичних процесів регіоналізм набуває все більшого значення. Держава в процесі реформування владних інституцій поступово передає ряд своїх повноважень органами місцевого самоврядування. Зростає роль регіональної політичної еліти в державотворчих процесах. Тому регіони все більше набувають суб’єктності політичного життя.
Разом з тим, чимало політиків схильні до ігнорування і применшення регіональних особливостей, пояснюючи це визначальними політичними інтересами побудови незалежної і цілісної української держави. В результаті процеси трансформації політичних інституцій не простежуються від їх витоків, що, відповідно, створює спотворену картину політичного розвитку. Історичний досвід незаперечно засвідчує, що спроби підпорядкувати науку політиці не полегшують, а, навпаки, ускладнюють регулювання політичних процесів.
Лише всебічне врахування особливостей розвитку регіонів сприятиме прискоренню розбудовчих процесів на загальнодержавному рівні. Важливим у цьому плані є ґрунтовне вивчення специфіки трансформації політичних інституцій у західних областях. Увага до регіону не випадкова.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Становлення і трансформація політичних інституцій західного регіону України в 90-х роках ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок