Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ВИРАЗКОВУ ХВОРОБУ В ПОЄДНАННІ З ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ В УМОВАХ НАДЛИШКУ ФТОРИДІВ В ОТОЧУЮЧОМУ СЕРЕДОВИЩІ

ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ВИРАЗКОВУ ХВОРОБУ В ПОЄДНАННІ З ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ В УМОВАХ НАДЛИШКУ ФТОРИДІВ В ОТОЧУЮЧОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ВИРАЗКОВУ ХВОРОБУ В ПОЄДНАННІ З ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ В УМОВАХ НАДЛИШКУ ФТОРИДІВ В ОТОЧУЮЧОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
ПЕТРУШОВ АНДРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК [616.342-002.44+616.12-005.4]-08:615.916’16
ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ВИРАЗКОВУ ХВОРОБУ
В ПОЄДНАННІ З ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ В УМОВАХ
НАДЛИШКУ ФТОРИДІВ В ОТОЧУЮЧОМУ СЕРЕДОВИЩІ
14.01.02 – внутрішні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України, м. Полтава.
Науковий керівник:
доктор медичних наук Расін Михайло Сахнович, Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, професор кафедри внутрішніх хвороб з доглядом за хворими.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук Буглак Микола Полікарпович, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, професор кафедри терапії і сімейної медицини факультету післядипломної освіти;
доктор медичних наук, професор Опарін Анатолій Георгієвич, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри терапії і клінічної фармакології.
Провідна установа:
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України,
кафедра госпітальної терапії № 1 та профпатології, м. Дніпропетровськ
Захист дисертації відбудеться “24” вересня 2004 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.01 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бул. Леніна, 5/7).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бул. Леніна, 5/7).
Автореферат розісланий “12” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор О.А. Хренов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виразкова хвороба (ВХ) шлунка і дванадцятипалої кишки (ДПК) є одним із найбільш поширених захворювань органів травлення: на ВХ в Україні страждає 6-16 % всього населення (Голубчиков М.В., 2000; Філіппов Ю.О., Шмигель З.М., 2003). У клініці застосовують велику кількість ефективних лікарських засобів для лікування ВХ, проте частота ускладнень цього захворювання та показники смертності залишаються досить високими (Свинцицький А.С. та співавт., 2000, Шептулин А.А., 2003). За даними ВООЗ, близько 5,5 % хворих на ВХ стають внаслідок цього захворювання інвалідами (Велигатский Н.Н. и соавт., 1996)
Доведено, що у розвитку 90 – 95 % випадків ВХ ДПК провідну роль відіграє Helicobacter pylory (Нр) (Бабак О.Я., 2003; Передерій В.Г. та співавт., 2003; Morini S. еt al., 2001). Проте, існують і інші чинники, які сприяють розвитку хвороби або проявленню патогенних властивостей Нр. Такими чинниками патогенезу можуть бути: спадкова схильність, стреси, порушення мікроциркуляції (МЦ) і реологічних властивостей крові як генералізованого характеру, так і в слизовій оболонці шлунково-кишкового тракту (ШКТ), а також підвищення інтенсивності перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) та зниження антиоксидантного захисту (АОЗ) (Коломієць М.Ю та співавт, 1997; Опарін А.Г та співавт., 2001; Ивашкин В.Т. и соавт., 2002). Разом з тим, критерієм обтяження перебігу ВХ є фонова патологія, зокрема захворювання серцево-судинної системи (ССС) (Волошина Л.О., 1999; Зак М.Ю., 2003). Найбільш розповсюдженою патологією ССС, яка може супроводжувати перебіг ВХ, є ішемічна хвороба серця (ІХС). Серед усієї поєднаної патології внутрішніх органів дорослого населення більшість (52 %) припадає на ВХ в поєднанні з ІХС (Логинов А.С. и соавт., 1998).
В багатьох, переважно східних та південних, регіонах України, в тому числі в Полтавській області, де водопостачання іде з Бучакського водоносного горизонту, зафіксований підвищений вміст фторидів у артезіанській питній воді (Югов В.К. и соавт., 2000)
Фтор, діючи на ферменти клітин, викликає вторинні зміни: порушення активності ферментів, структури і функціонування мембран, тонусу гладком’язових клітин, крім того, підвищує інтенсивність процесів перекисного окислення ліпідів та знижує антиоксидантний захист, погіршує енергетичний метаболізм тканин шлунково-кишкового тракту (Артамонова В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ВИРАЗКОВУ ХВОРОБУ В ПОЄДНАННІ З ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ В УМОВАХ НАДЛИШКУ ФТОРИДІВ В ОТОЧУЮЧОМУ СЕРЕДОВИЩІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок