Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ КОЛЬОРОВИХ ЗАХИСНО-ДЕКОРАТИВНИХ ПОКРИТТІВ ФОТОХІМІЧНОГО ТВЕРДІННЯ НА ДЕРЕВИНІ ТА ДЕРЕВИННИХ МАТЕРІАЛАХ

ФОРМУВАННЯ КОЛЬОРОВИХ ЗАХИСНО-ДЕКОРАТИВНИХ ПОКРИТТІВ ФОТОХІМІЧНОГО ТВЕРДІННЯ НА ДЕРЕВИНІ ТА ДЕРЕВИННИХ МАТЕРІАЛАХ

Назва:
ФОРМУВАННЯ КОЛЬОРОВИХ ЗАХИСНО-ДЕКОРАТИВНИХ ПОКРИТТІВ ФОТОХІМІЧНОГО ТВЕРДІННЯ НА ДЕРЕВИНІ ТА ДЕРЕВИННИХ МАТЕРІАЛАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,97 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Я Р І Ш
Оксана Василівна
УДК 684.4.059.4
ФОРМУВАННЯ КОЛЬОРОВИХ ЗАХИСНО-ДЕКОРАТИВНИХ
ПОКРИТТІВ ФОТОХІМІЧНОГО ТВЕРДІННЯ
НА ДЕРЕВИНІ ТА ДЕРЕВИННИХ МАТЕРІАЛАХ
05.05.07 – машини та процеси лісівничого комплексу
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі технології виробів з деревини в Українському державному лісотехнічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Яремчук Лариса Анатоліївна,
Український державний лісотехнічний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри технології виробів з деревини
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Іноземцев Георгій Борисович,
Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
професор кафедри застосування
електрифікованих технологій в АПК
кандидат технічних наук
Ганцюк Володимир Михайлович,
ВАТ “Надвірнянський лісокомбінат”,
голова правління
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України,
Інститут хімії та хімічних технологій, м. Львів
Захист відбудеться “12” червня 2003 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.072.03 в Українському державному лісотехнічному університеті Міністерства освіти та науки України за адресою: 79057, м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 103, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Українського державного лісотехнічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 79057, м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 101.
Автореферат розісланий “12” травня 2003 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Бехта П.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одержання на деревині та деревинних матеріалах кольорових покриттів високої якості, які відповідають світовим стандартам, не можливе без впровадження у виробництво новітніх ресурсоощадних технологій на основі сучасних матеріалів, машин і механізмів, які мінімально забруднюють довкілля. Виходячи із сучасного стану економіки країни, підприємства меблевого виробництва не в стані фінансувати заходи щодо їх реконструкції, які пов`язані зі значними капіталовкладеннями. Разом з тим, на підприємствах України є значна кількість технологічного обладнання й автоматичних ліній опорядження (близько 7) з ультрафіолетовим (УФ) твердінням, які не використали свій технічний і технологічний потенціал. Це обладнання може продуктивно працювати за наявності сучасних високоефективних технологій опорядження.
Вирішити ці проблеми можливо шляхом модифікації традиційних екологічно безпечних лакофарбових матеріалів (ЛФМ) УФ-твердіння барвними домішками, а також удосконаленням наявного обладнання, яке використовується в опорядженні деревини. Однак у процесі створення кольорових покриттів не вирішено ряд питань, а саме: наявні кольорові ЛФМ одержують шляхом введення у плівкоутворювачі пігментів у концентраціях, які зумовлюють повне вуалювання текстури деревини; технологія одержання підфарбованого покриття через забарвлення поверхні водорозчинними барвниками має ряд суттєвих недоліків; отримання кольорових покриттів на основі дисперсії лакової основи й пігментів, зокрема, забарвленого високодисперсного пірогенного кремнезему (КВП), а також сумішей забарвлених КВП, всесторонньо не досліджене, оскільки твердіння забарвлених лакових композицій на наявному обладнанні не завжди призводить до задовільних технологічних параметрів покриттів, а також до отримання покриттів із розширеною спектральною гамою.
Таким чином, актуальними є комплексні дослідження процесів створення нових прозорих кольорових опоряджувальних матеріалів УФ-твердіння для деревини й деревинних матеріалів, розроблення раціональних технологій формування покриттів та удосконалення обладнання.
Зв`язок із науковими програмами, планами, темами. Тематика дисертації пов`язана з науковим напрямком кафедри технології виробів з деревини та її результати використані для проведення науково-дослідної роботи ДБ .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ КОЛЬОРОВИХ ЗАХИСНО-ДЕКОРАТИВНИХ ПОКРИТТІВ ФОТОХІМІЧНОГО ТВЕРДІННЯ НА ДЕРЕВИНІ ТА ДЕРЕВИННИХ МАТЕРІАЛАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок