Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СУБ'ЄКТ-ОБ'ЄКТНО-СЕРЕДОВИЩНИХ ВІДНОСИН

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СУБ'ЄКТ-ОБ'ЄКТНО-СЕРЕДОВИЩНИХ ВІДНОСИН

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СУБ'ЄКТ-ОБ'ЄКТНО-СЕРЕДОВИЩНИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,87 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ШЕЙНГОЛЬЦ ВАЛЕНТИНА ПАВЛІВНА
УДК: 159.946.3: 159.955.2
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
СУБ'ЄКТ-ОБ'ЄКТНО-СЕРЕДОВИЩНИХ ВІДНОСИН
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ,
Міністерство внутрішніх справ України
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Шапар Віктор Борисович,
доцент кафедри прикладної психології
Національного університету внутрішніх справ
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор
Перелигіна Ліна Анатоліївна,
професор кафедри загальної психології і педагогіки Національного університету внутрішніх справ
кандидат психологічних наук, доцент
Кас'янова Вікторія Геннадіївна,
доцент кафедри іноземних мов
Харківської державної академії міського господарства
Провідна установа:
Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, кафедра практичної психології, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “ 6 ” жовтня 2001 р. о 10-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.64.700.04 при Національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “ 15 ” серпня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат психологічних наук, доцент Тімченко О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасні науково-технічні досягнення значною мірою розширили межі середовищної діяльності людині і в той же час підвищили вимоги до організації поведінки в залежності від особливостей середовища, де проходить діяльність. Сьогодні людина все частіше розглядається як найбільш уразливий елемент у системі “людина – об'єкт – управління – середовище”, або в узагальненому уявленні – суб'єкт-об'єктно-середовищних відносинах. Життєдіяльність цієї системи визначається в залежності від ефективності побудови взаємовідносин її елементів. Практично будь-які форми адаптивної поведінки є окремим випадком суб'єкт-об'єктно-середовищних відносин і можуть бути використані для встановлення загальних положень її організації.
В опануванні нового середовища відносини такого типу безпосередньо пов'язані з протіканням пізнавальної діяльності. Навчання поведінці у встановленому середовищі перебування також відноситься до суб'єкт-об'єктно-середовищних відносин і безпосередньо пов'язане з формуючою діяльністю.
Актуальність теми дослідження обумовлена тим, що суб'єкт-об'єктно-середовищні відносини завжди являли собою предмет наукового інтересу для цілої низки суміжних із психологією наук і є міждисциплінарною проблемою, глибина розв'язання якої залежить від досягнутих рівнів теоретичних знань. Проблема суб'єкт-об'єктно-середовищних відносин і оцінка їх ефективності визначається тим, що вона безпосередньо пов'язана з теорією побудови адаптивної поведінки, яка, у свою чергу, суттєво визначається мірою впливу середовища та оцінкою відповідної поведінки. Слід відзначити, що ефективність побудови взаємообумовлених відносин залежить від точності інтерпретації та корекції таких стосунків. Отже, суб'єкт-об'єктно-середовищні відносини та утворювальна діяльність як їх складова частина безпосередньо базуються на теорії самоорганізації та загальних принципах її побудови. У загальному випадку суб'єкт-об'єктно-середовищні відносини і формуюча діяльність мають комплексний характер і протікають як під безпосереднім впливом з боку середовища, так і конкретного носія знань. Чaсткова значущість кожної зі складових на різних етапах формування адекватної адаптивної поведінки у відповідних середовищах є різною і залежить від суспільно набутого досвіду.
За попередній період дослідження даної проблеми був накопичений значний об'єм корисних знань, але у своєму переважному обсязі вони стосувалися окремих боків цього багатогранного процесу: було здійснено всебічне вивчення носія знань, умов і форм їхньої передачі та особливостей тих, хто засвоює ці знання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СУБ'ЄКТ-ОБ'ЄКТНО-СЕРЕДОВИЩНИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок