Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИРОДА ТОНКОЇ СТРУКТУРИ СПЕКТРУ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕКСИМЕРНОГО XeCl ЛАЗЕРА

ПРИРОДА ТОНКОЇ СТРУКТУРИ СПЕКТРУ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕКСИМЕРНОГО XeCl ЛАЗЕРА

Назва:
ПРИРОДА ТОНКОЇ СТРУКТУРИ СПЕКТРУ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕКСИМЕРНОГО XeCl ЛАЗЕРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,57 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
на правах рукопису
УДК 621.373.826.038.823
Павлов Ігор Анатолійович
ПРИРОДА ТОНКОЇ СТРУКТУРИ СПЕКТРУ
ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕКСИМЕРНОГО XeCl ЛАЗЕРА
01.04.05 – оптика, лазерна фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі фотонних процесів Інституту
фізики Національної академії наук України
Науковий керівник: | кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Зубрілін Микола Глібович,
Інститут фізики НАН України,
старший науковий співробітник відділу фотонних процесів
Офіційні опоненти: |
доктор фізико-математичних наук, професор,
Опачко Іван Іванович, Ужгородський національний університет,
завідувач кафедрою електронних систем
кандидат фізико-математичних наук,
Ізмайлов Ігор Олександрович, Інституту фізики напівпровідників НАН України, старший науковий співробітник відділу теоретичної фізики
Провідна організація: | Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра експериментальної фізики фізичного факультету, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться „21” „вересня” 2006 року о 14 годині 30 хв на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.159.01 при Інституті фізики НАН України за адресою: пр. Науки, 46, м. Київ-28, МСП 03680.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізики НАН України за адресою: пр. Науки, 46, м. Київ.
Автореферат розіслано 11 серпня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. О. Чумак
Загальна характеристика роботи
Дисертація присвячена експериментальному дослідженню природи тонкої структури спектру генерації ексимерного XeCl лазера.
Актуальність теми. Ексимерні лазери на моногалогенідах інертних газів знаходять на даний час широке застосування в найрізноманітніших галузях науки і техніки завдяки наявності у них унікальних експлуатаційних характеристик: високих енергетичних показників і рекордно низьких довжин хвиль випромінювання на основній гармоніці.
З поміж інших лазерів даного класу XeCl лазер вигідно характеризується з однієї сторони достатньо малою довжиною хвилі випромінювання (308 нм), з іншої – менш жорсткими вимогами до накачки порівняно, наприклад, з KrCl, ArF лазерами. Це дозволяє його широко використовувати для багатьох наукових та прикладних задач, таких як: фотолітографія, нанотехнології, модифікація та очистка поверхонь актуальних матеріалів, діагностика атмосфери, фотозбудження та фотоіонізація, та ін. Незважаючи на те, що XeCl лазер відомий досить давно, і активно вивчався протягом останніх кількох десятків років, існує коло процесів, механізм яких достатньою мірою не з’ясовано до теперішнього часу. Зокрема, це стосується особливостей спектрального складу випромінювання цього лазера.
Як відомо, типові ексимерні молекули – це молекули які існують тільки в збудженому стані. Тобто на потенціальній кривій основного стану відсутній мінімум і через це такий стан молекули є розлітним. Внаслідок цього, при переході із зв'язаного стану в розлітний молекули випромінюють суцільний спектр з одним або кількома плавними максимумами. Наявність такого спектру випромінювання дозволяє здійснювати плавну перебудову частоти в межах спектрального діапазону генерації.
Однією з особливостей молекули XeCl є наявність незначного мінімуму на потенціальній кривій основного стану. Це призводить до випромінювання, зумовленого реалізацією як розлітних переходів, так і зв'язано-зв'язаними переходами, що дозволяє використовувати для їх вивчення методи оптичної спектроскопії. Слід зазначити, що наявність спектру, зумовленого зв'язано-зв'язаними переходами є негативним чинником при отриманні якісного генераційного випромінювання, оскільки в цьому випадку виникає нерівномірність розподілу енергії всередині спектрального діапазону генерації. Нерівномірність розподілу енергії в спектрі генерації особливо помітна при низьких тисках активного середовища (<1 атм), коли в спектрі виникає тонка структура, що складається з кількох десятків спектральних ліній, розміщених хаотично по усьому діапазону генерації (307.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРИРОДА ТОНКОЇ СТРУКТУРИ СПЕКТРУ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕКСИМЕРНОГО XeCl ЛАЗЕРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок