Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Критська музична традиція у розвитку новогрецької композиторської школи другої половини ХХ століття (на прикладі творчості ДИМІТРІСА КАПСОМЕНОСА)

Критська музична традиція у розвитку новогрецької композиторської школи другої половини ХХ століття (на прикладі творчості ДИМІТРІСА КАПСОМЕНОСА)

Назва:
Критська музична традиція у розвитку новогрецької композиторської школи другої половини ХХ століття (на прикладі творчості ДИМІТРІСА КАПСОМЕНОСА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,49 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
імені А.В. НЕЖДАНОВОЇ
Рябчун Ірина Володимирівна
УДК 78.03(495) + 781.7(495)
Критська музична традиція
у розвитку новогрецької композиторської школи
другої половини ХХ століття
(на прикладі творчості ДИМІТРІСА КАПСОМЕНОСА)
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії зарубіжної музики Національної музичної академії імені П. І. Чайковського Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор,
член-кореспондент Академії мистецтв України
ЧЕРКАШИНА-ГУБАРЕНКО Марина Романівна,
Національна музична академія імені П. І. Чайковського,
зав. кафедри історії зарубіжної музики (м. Київ).
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, доцент
ДРАЧ Ірина Степанівна,
Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, зав. кафедри хореографії, образотворчого мистецтва, теорії та історії музики і художньої культури (м. Суми);
кандидат мистецтвознавства, доцент
АЛЕКСАНДРОВА Наталія Глібівна,
Одеська державна музична академія імені А. В. Нежданової, професор кафедри теорії музики і композиції (м. Одеса).

Провідна установа: Харківський державний університет мистецтв імені І. П. Котляревського, кафедра гармонії і поліфонії (м. Харків).
Захист відбудеться “ --” червня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.857.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Одеській державній музичній академії імені А. В. Нежданової за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Новосельського, , Малий зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеської державної музичної академії імені А. В. Нежданової за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Новосельського, .
Автореферат розіслано “19” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент  А. Д. Черноіваненко 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена зростанням зацікавленості українських учених музичним мистецтвом Греції, спорідненої Україні з огляду на релігію і ментальність, а також на спільну участь у творенні загальноєвропейського культурного ландшафту. Інший аспект актуальності теми обумовлений посиленням ролі новітніх композиторських шкіл у процесах розвитку європейської і світової музичної культури. У межах новітніх шкіл цікаво проявляють себе різні регіональні гілки і культурні надбання. Одним із таких регіональних відгалужень є музика острову Крит, на осмисленні і перетворенні якої засобами сучасної композиторської техніки базується творчість новогрецького композитора Димітріса Георгія Капсоменоса (1937–1994).
Острів Крит є одним із найдавніших осередків розвитку музики. Критські музиканти зображені у пам’ятках мінойської культури і гомерівського світу. Їхні нащадки були авторитетними дослідниками і теоретиками музики у часи стародавньої Греції. Визначеність критського етносу як частини загальногрецького впродовж віків проявлялася у спільній мові, міфології та релігії. У нові часи критська музика зазнала численних впливів у зв’язку з пануванням на острові Ромейської держави, вторгненням арабів. Після семи століть, коли Крит входив до складу Візантійської імперії і ще до її остаточного зруйнування, островом на тривалий час заволоділа Венеціанська республіка. Завдяки цьому після падіння Константинополя Крит понад два століття залишався однією з найбільших цитаделей християнства і притулком для візантійських митців. Піднесення культури острова у ХV–ХVІІ століттях увійшло в історію як Критське Відродження. Із другої половини ХVІІ століття і до початку минулого тривав тяжкий період окупації острова Османською імперією. Згадані історичні обставини, а також географічне положення Криту обумовили формування регіональних особливостей критської музичної культури, про які йдеться у пропонованому дослідженні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Критська музична традиція у розвитку новогрецької композиторської школи другої половини ХХ століття (на прикладі творчості ДИМІТРІСА КАПСОМЕНОСА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок