Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ НАСЕЛЕННЯ НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ У XIV – XVI ст.ст.: ДЕТЕРМІНАЦІЯ РЕЛІГІЙНОЮ ПОЛІТИКОЮ ДЕРЖАВИ

ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ НАСЕЛЕННЯ НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ У XIV – XVI ст.ст.: ДЕТЕРМІНАЦІЯ РЕЛІГІЙНОЮ ПОЛІТИКОЮ ДЕРЖАВИ

Назва:
ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ НАСЕЛЕННЯ НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ У XIV – XVI ст.ст.: ДЕТЕРМІНАЦІЯ РЕЛІГІЙНОЮ ПОЛІТИКОЮ ДЕРЖАВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,91 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Одеська національна юридична академія
КРУМАЛЕНКО Михайло Васильович
УДК 340. 15(477)
ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ НАСЕЛЕННЯ
НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ У XIV – XVI ст.ст.:
ДЕТЕРМІНАЦІЯ РЕЛІГІЙНОЮ
ПОЛІТИКОЮ ДЕРЖАВИ
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат юридичних наук, професор
Музиченко Петро Павлович,
Одеська національна юридична академія,
професор кафедри історії держави і права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
ІВАНОВ Володимир Макарович,
Одеський національний морський університет,
завідувач кафедри теорії та історії держави і права
кандидат юридичних наук, доцент,
ХАРИТОНОВА Тетяна Євгенівна,
Одеська національна юридична академія,
доцент кафедри аграрного, земельного
та екологічного права
Захист відбудеться 22 грудня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.01 в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий 19 листопада 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Р. Біла


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Релігійні аспекти суспільно-політичного життя України набули особливої гостроти в роки незалежності, що пов’язано, по-перше, із загальним зростанням інтересу громадян до релігії та духовності, по-друге, з наростаючим напруженням у відносинах серед православних церковних організацій, а по-третє, у необхідності оптимізації відносин між церквою та державою. Підґрунтям останніх є морально застарілий Закон України “Про свободу совісті та релігійні організації”, який, будучи створеним ще за умов радянського часу, аж ніяк не сприяє плідній співпраці між державою та церквою в рамках громадянського суспільства.
Окрім питання “церква – держава” не менш гострими є проблеми “церква – людина” та “держава – людина”, важливими вимірами яких є етнічна належність та самоідентифікація. Саме у цьому плані звернення до витоків формування української політичної нації є особливо плідним. Держави під назвою Велике князівство Литовське, Руське та Жемайтське (далі – ВКЛ) не існує вже більше 400 років, але вона і сьогодні присутня у повсякденному житті як історичне, культурне, психологічне і, нарешті, цивілізаційне явище. Правова спадщина ВКЛ має своє продовження у правовому регулюванні сучасної України, стереотипах правової поведінки, або, іншими словами: правовий менталітет сучасного українського суспільства багато в чому має свої витоки саме із життя предків українського народу – мешканців ВКЛ.
Істотною особливістю правового життя ВКЛ і релігійно-суспільної ситуації в ньому було співіснування послідовників православ’я (вони складали переважну більшість слов’янського населення), католицизму, протестантизму, монофізитської течії християнства, іудаїзму та мусульманства. Не ідеалізуючи суспільний та державно-правовий лад князівства, слід зазначити, що історія ВКЛ, на відміну від історії більшості європейських країн, практично не знала серйозних конфліктів на етнорелігійному ґрунті. Держава, балансуючи між різними релігійними та конфесійними групами, водночас була налаштована на створення політичної нації – литвинів – і тим самим змогла забезпечити спокій та відносно сталий розвиток численних етносів, які її населяли.
У зв’язку з вищезазначеним, вивчення історичного досвіду встановлення та підтримання правового статусу особистості на релігійно-конфесійному ґрунті представляється актуальним і важливим для сучасного українського суспільства і незалежної Української держави.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ НАСЕЛЕННЯ НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ У XIV – XVI ст.ст.: ДЕТЕРМІНАЦІЯ РЕЛІГІЙНОЮ ПОЛІТИКОЮ ДЕРЖАВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок