Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Cerasus avium (L.) Moench в Українських Карпатах: морфолого-біологічні особливості та поширення

Cerasus avium (L.) Moench в Українських Карпатах: морфолого-біологічні особливості та поширення

Назва:
Cerasus avium (L.) Moench в Українських Карпатах: морфолого-біологічні особливості та поширення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,00 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД
ім. М.М. ГРИШКА
ГАМОР АНДРІЙ ФЕДОРОВИЧ
УДК 634.232 (234.421.1)
Cerasus avium (L.) Moench в Українських Карпатах:
морфолого-біологічні особливості та поширення
03.00.05 – ботаніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2003Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі ботаніки Ужгородського національного університету.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Комендар Василь Іванович,
Ужгородський національний університет,
професор кафедри ботаніки
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Зиман Світлана Миколаївна,
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного
НАН України, провідний науковий
співробітник відділу систематики
та флористики судинних рослин
доктор біологічних наук Попович Сергій Юрійович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри дендрології та
лісової селекції
Провідна установа: Інститут екології Карпат НАН України, м. Львів
Захист дисертації відбудеться “12” червня 2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.215.01 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук при Національному ботанічному саду ім. М.М. Гришка НАН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Тімірязєвська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України (01014, м. Київ, вул. Тімірязєвська, 1).
Автореферат розісланий ”8” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, О.М. Горєлов
кандидат біологічних наук ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В результаті антропогенного впливу спостерігається тенденція до зменшення чисельності багатьох видів живих організмів, в тому числі і корисних. Тому охорона біорізноманіття, раціональне використання та відтворення генофонду диких предків сільськогосподарських рослин та тварин є однією з сучасних актуальних проблем.
Серед багатьох видів, що зростають в лісових екосистемах, великий інтерес викликає черешня (Cerasus avium (L.) Moench), оскільки вона є однією із найбільш цінних деревних і плодових рослин, але в Україні поширена на обмеженій території. ЇЇ плоди є джерелом харчових продуктів тому, що мають високі смакові та поживні якості.
Але в зв’язку з тим, що деревина черешні використовується для виготовлення високоякісних меблів, в останній час спостерігається її масове безсистемне вирубування, особливо в Українських Карпатах.
Враховуючи це, а також фрагментарність досліджень C. avium (Данилов, Синельщиков, 1958; Тетерев, 1964; М’якушко, 1964; 1972; Beck, 1977; Pryor, 1988; Spiecker, 1994), зокрема в даному регіоні, набуває актуальності всебічне вивчення морфолого-біологічних особливостей, аналіз сучасного поширення виду, розробка наукових основ його охорони та раціонального використання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі ботаніки в Ужгородському національному університеті в межах науково-дослідних тематик: “Розробка наукових основ охорони рідкісних і корисних рослин Карпат” (номер держреєстрації 0100U005355); "Дослідження функціонування фітосистем під дією несприятливих факторів та опрацювання заходів по їх охороні в умовах антропогенного навантаження" (номер держреєстрації 0198U003131).
Мета і завдання досліджень. Основною метою дисертаційної роботи було комплексне вивчення сучасного поширення C. аvium в природній флорі Українських Карпат, оцінка стану його популяцій в різних частинах ареалу шляхом порівняння морфолого-біологічних показників та розробка наукових основ охорони і відновлення чисельності виду в Українських Карпатах.
Для досягнення поставленої мети передбачалося розв’язання наступних завдань:

вивчити особливості поширення;

встановити екологічну та фітоценотичну приуроченість;

вивчити морфолого-біологічні особливості виду в різних місцезростаннях;

дослідити ріст і розвиток у різних екологічних умовах, включаючи особливості листків, квіток, плодів, бруньок, пагонів, початкові етапи онтоморфогенезу, сезонну динаміку росту й розвитку тощо;

розробити заходи щодо оптимізації охорони та використання C.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Cerasus avium (L.) Moench в Українських Карпатах: морфолого-біологічні особливості та поширення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок