Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТІАМІНЗВ'ЯЗУЮЧИХ БІЛКІВ МОЗКУ, ПЕЧІНКИ ТА НИРОК ЩУРІВ

ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТІАМІНЗВ'ЯЗУЮЧИХ БІЛКІВ МОЗКУ, ПЕЧІНКИ ТА НИРОК ЩУРІВ

Назва:
ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТІАМІНЗВ'ЯЗУЮЧИХ БІЛКІВ МОЗКУ, ПЕЧІНКИ ТА НИРОК ЩУРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,22 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІОХІМІЇ ім. О.В. ПАЛЛАДІНА
ЯНЧІЙ Оксана Романівна
УДК 577.164.11:577.112
ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТІАМІНЗВ'ЯЗУЮЧИХ БІЛКІВ МОЗКУ, ПЕЧІНКИ ТА НИРОК ЩУРІВ
03.00.04 – Біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України.
Науковий керівник – доктор біологічних наук, член-кор. НАН України
ДОНЧЕНКО Георгій Вікторович,
завідувач відділу біохімії коферментів
Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
ВИНОГРАДОВА Руфіна Петрівна,
Інститут біохімії НАН України;
доктор біологічних наук, професор
КІБІРЄВ Володимир Костянтинович,
завідувач відділу хімії білка
Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України.
Провідна установа – Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра біохімії.
Захист відбудеться “20” вересня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.240.01 в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України за адресою: 01601, Київ-30, вул. Леонтовича, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту біохімії
ім. О.В. Палладіна НАН України (Київ, вул. Леонтовича, 9).
Автореферат розісланий “19” серпня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук КІРСЕНКО О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. На сьогоднішній день експериментально доведено, що ефективне функціонування вітамінів в організмі неможливе без участі специфічних вітамінзв'язуючих білків. Наявність подібних білків показана для більшості вітамінів, зокрема, ретинолу, ?-токоферолу, холекальциферолу, піридоксину, фолієвої кислоти, кобаламіну, біотину, рибофлавіну, нікотинаміду, тіаміну та ін. [Халмурадов та ін., 1982]. Вітамінзв'язуючі білки необхідні на всьому шляху метаболізму вітамінів – від процесів всмоктування в шлунково-кишковому тракті до проявлення їх коферментних та некоферментних функцій. Сюди слід віднести білки, які транспортують вітаміни та коферменти, білки-ферменти, в результаті взаємодії з котрими проявляється коферментна дія вітамінів, а також мембранні і внутрішньоклітинні білки, що беруть участь в реалізації некоферментних функцій вітамінів та їхніх природних метаболітів в організмі людини і тварин [Донченко та ін., 1992]. Дослідження подібних білків є важливим та перспективним напрямком в сучасній біохімії вітамінів, оскільки вивчення структури, властивостей та функцій цих білків є одним з методологічних підходів до з'ясування молекулярних механізмів дії та біологічної ролі вітамінів у внутрішньоклітинному метаболізмі.
В аспекті розшифрування молекулярних процесів, що лежать в основі некоферментних функцій вітаміну В1 (тіаміну), велике значення має дослідження властивостей тіамінзв'язуючих білків ссавців (ТЗБ). Проте до цього часу відомості щодо структури і функціональної активності цих білків надзвичайно обмежені та фрагментарні. У відділі біохімії коферментів Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України вперше ізольовано та частково досліджено властивості тіамінзв'язуючого білка мозку щурів [Постоєнко, 1987]. Звичайно, виникає питання, чи є подібні білки в інших тканинах, і якщо так, то яку роль вони відіграють в реалізації коферментних і некоферментних функцій тіаміну в організмі?
На сьогоднішній день, завдяки успіхам генетичних досліджень, достовірно з'ясовано, що саме вроджені дефекти у синтезі одного із білків, які зв'язують тіамін, а саме, тіамінтранспортуючого білка, є первинною причиною тіамінзалежної мегалобластичної анемії [Neufeld, 2001]. Це тільки одне із захворювань, пов'язаних з порушенням обміну тіаміну. Не виключено, що можуть відбуватися порушення функції тіамінтранспортуючого білка і не генетичного характеру. Все це настійно диктує необхідність дослідження структурних та функціональних властивостей тіамінзв'язуючих білків.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТІАМІНЗВ'ЯЗУЮЧИХ БІЛКІВ МОЗКУ, ПЕЧІНКИ ТА НИРОК ЩУРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок