Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕКЛАМА ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ МІСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

РЕКЛАМА ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ МІСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

Назва:
РЕКЛАМА ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ МІСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,73 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна
Удріс Наталя Сергіївна
УДК: 316.334.2
РЕКЛАМА ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ МІСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
Спеціальність 22.00.04
спеціальні та галузеві соціології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Криворізькому державному педагогічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат соціологічних наук, доцент
Лобанова Алла Степанівна,
Криворізький державний педагогічний університет
завідувач кафедри соціології
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Лисиця Надія Михайлівна,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна
професор кафедри прикладної соціології
 
кандидат соціологічних наук, доцент
Болотова Вікторія Олександрівна
Національний університет внутрішніх справ
доцент кафедри прикладної соціології
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра галузевої соціології, м. Київ
Захист відбудеться 25.02.2003 р. о 13-30 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64 051 15 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м.Харків, пл.Свободи,4, ауд-2-49.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м.Харків, пл.Свободи,4.
Автореферат розісланий 23.01.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _____________ доц. Шеремет І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційного дослідження. Нові умови життєдіяльності сучасного українського суспільства обумовлені трансформаційними процесами в усіх його соціальних підсистемах. Зміни відбуваються як шляхом нововведень у традиційні структури економіки, політики, культури, так і завдяки утворенню нових соціальних інститутів. Усі процеси взаємопов'язані, однак соціокультурна трансформація як відносно самостійний процес, нерідко носить випереджувальний характер, порівняно з економікою та політикою, і багато в чому зумовлює тенденції розвитку суспільства. Сьогодні в Україні значно збільшилась кількість чинників, що впливають на формування ціннісних орієнтацій та спосіб життя всіх верств та прошарків населення. Одним із невід'ємних атрибутів сучасного суспільного життя України, а також чинником, що спричиняє та стимулює подальші глибинні трансформації в сфері політики, економіки, культури та побуту, стала реклама.
Зовнішні ознаки проникнення реклами майже в усі сфери життєдіяльності українців досить очевидні: наповнення рекламними повідомленнями життєвого простору людей; використання в їх повсякденних розмовах рекламних термінів; відкриття у вищих навчальних закладах спеціальностей з підготовки фахівців рекламного профілю; поява нових соціально-професійних груп - розробників рекламних технологій (рекламних агентів, маркетологів, рекламістів-дизайнерів та ін.) в соціальній структурі суспільства. Окрім того, входження реклами в життя українського суспільства характеризується більш глибинними процесами - формуванням нового для українців змісту життєвих інтеракцій, а також регламентацією нових ціннісних орієнтацій та стереотипів поведінки як в окремих соціальних групах, так і в суспільстві в цілому. Швидкість кількісного та якісного розповсюдження реклами в інформаційно-комунікативному просторі України суттєво впливає на способу життя всього населення країни, а також на створення багатоманітності соціальної реальності. Тому серед головних культурних засад українського суспільства на сучасному етапі його розвитку варто виявити таку як орієнтація населення на утвердження цілісності та формування нової національно-осучасненої якості повсякденного буття українського соціуму. Це сприяло б відродженню, творенню й збереженню національної культури у єдності з соціокультурними надбаннями усього людства. Культурна сфера при цьому розглядається як духовне виробництво на рівні суспільства та нормативно-ціннісна система на рівні соціального суб'єкту (індивіда, групи, соціуму).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: РЕКЛАМА ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ МІСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок