Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> механізми стрес-індукованих уражень печінки

механізми стрес-індукованих уражень печінки

Назва:
механізми стрес-індукованих уражень печінки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,01 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КРЕСЮН ВАЛЕНТИН ВАЛЕНТИНОВИЧ
УДК: 616.45 - 001. 1/3: 616.36
механізми стрес-індукованих
уражень печінки
14.03.04 – патологічна фізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор Напханюк Володимир
Клеонтійович, Одеський державний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри гістології, ембріології та цитології
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Колеснік Юрій Михайлович, Запорізький державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри патологічної фізіології
Доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Макулькін
Руслан Федорович, Одеський державний медичний університет МОЗ України,
професор кафедри загальної та клінічної патологічної фізіології
Провідна установа: Інститут геронтології АМН України, відділ патофізіології та імунології,
м. Київ
Захист вiдбудеться „2”линня 2002 року о 13 годині на засіданні спецiалiзованої вченої ради Д 41.600.01 при Одеському державному медичному університеті МОЗ України (65026, м. Одеса, пров. Валіховський, 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного медичного університету (65026, м. Одеса, пров. Валіховський, 3).
Автореферат розісланий “31” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к. мед. н. Соболєв Р.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найбільш важливих і у той же час складних проблем сучасної медичної науки є дослідження патогенетичних механізмів соматичних захворювань, у розвитку яких провідну роль відіграє дія на організм різних за своїм походженням стресових факторів (И.Г. Акмаєв, 1997; Н.М. Коломиец, 1997). Негативні емоції, психічна перенапруга, неврози, як відомо, лежать в основі багатьох захворювань внутрішніх органів (Г.В. Брюхин, Г.И. Михайлова, 1999; Н.К. Занков, 1999). Особливої актуальності проблема стресових уражень набула у зв'язку з наслідками аварії на ЧАЕС. Це обумовлено тим, що у більшості учасників ліквідації наслідків аварії та жителів навколишньої зони емоційний стрес розвивався на фоні дії на організм зовнішнього та внутрішнього опромінення в малих дозах. При цьому, реєстрація біологічних ефектів променевого ураження, як правило, не виявлялась (Б.Б. Мороз, Ю.Б. Десневой, 1999). Тому є підстави вважати, що соматичні зрушення у цих умовах є перш за все наслідком тривалого емоційного стресу, викликаного сукупністю причин, серед яких важливе місце посідає відчуття тривоги у зв'язку із загрозою опромінення (Л.Н. Маслова, Е.В. Науменко, 1997). З іншого боку, іонізуюча радіація, як і кожний активний фактор зовнішнього середовища, здібна викликати неспецифічну стресову реакцію, явища стресу і загального адаптаційного синдрому (В.А. Барабой, И.Н. Брекман, 1992). Існуюча думка про те, що радіаційний фактор у низьких дозах не визначає характер соматичних зрушень (И.К. Коломийцева, 1995), очевидно, не може бути безумовною тому, що особливості перебігу емоційного стресу на фоні тривалої дії іонізуючої радіації в низьких дозах до кінця невідомі і потребують подальшого дослідження. Викладене особливо стосується стану так званих “критичних метаболічних систем”, які несуть відповідальність за забезпечення життєво необхідних функцій організму на всіх рівнях його організації та збереження генетичної інформації. На жаль, у великому різноманітті існуючих даних літератури про дію стресових факторів (Т.І. Коледа та ін., 1995; В.И. Астраускас, 1990; И.Н. Алексеева, 1994) майже не висвітлюються механізми впливу цих факторів на реакції посттрансляційної модифікації геномних структур клітин, синтез білка, РНК і ДНК та стан систем, регулюючих зазначені процеси. Вирішенню саме цих проблем і присвячена дисертаційна робота.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: механізми стрес-індукованих уражень печінки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок