Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інвестиційні чинники розширеного відтворення валового внутрішнього продукту в Україні

Інвестиційні чинники розширеного відтворення валового внутрішнього продукту в Україні

Назва:
Інвестиційні чинники розширеного відтворення валового внутрішнього продукту в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,73 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Київський національний економічний університет
МИХАЙЛЮК МИХАЙЛО АНДРІЙОВИЧ
УДК 330.556: 330.322
Інвестиційні чинники розширеного відтворення
валового внутрішнього продукту в Україні
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі економічного зростання та структурних змін в економіці Інституту економічного прогнозування НАН України
Науковий керівник: доктор економічних наук, доцент
Кваснюк Борис Євгенович
Інститут економічного прогнозування НАН України,
заступник директора
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Ніколенко Юрій Васильович
Академія муніципального управління,
завідувач кафедрою економіки
кандидат економічних наук,
Меламед Марк Якович
Секретаріат Кабінету Міністрів України,
завідувач сектором макроекономічних пропорцій
Управління стратегії реформування економіки
та стратегічного планування
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса
Шевченка, кафедра економічної теорії, м. Київ
Захист відбудеться “ 14 ” червня 2004 р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “ 14 ” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор Фукс А.Е.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Недостатність інвестиційних коштів, яку гостро відчуває будь-яка галузь вітчизняної економіки є причиною і наслідком не сталого економічного розвитку та одним з найвагоміших чинників, що стримують трансформацію національної економіки до ринкових засад. За останні 12 років відбулось суттєве скорочення інвестиційної діяльності, що негативно вплинуло на індустріальний розвиток країни, збільшило її відрив від промислово розвинутих країн, посилилась структурна диспропорція економіки та знизилась ефективність використання суспільних ресурсів. З огляду на вади розвитку національної економіки та недостатність прогресивних тенденцій, особливо за останні роки, актуальним залишається питання формування інвестиційного впливу на фундаментальні відтворювальні процеси. Без розвитку пріоритетних напрямів реалізації інвестиційної діяльності неможливе позитивне вирішення проблем макроекономічної стабілізації, структурної перебудови економіки та її подальшої ринкової трансформації. Не всі аспекти цієї складної і багатогранної проблеми з’ясовані та отримали належне обгрунтування. Багато положень носять суперечливий та дискусійний характер. Насамперед, дискусійним є аналіз інвестиційного процесу як специфічного макроекономічного явища в сучасних умовах розвитку вітчизняної економіки, детальнішого дослідження потребує досвід становлення інвестиційних відносин на етапі економічного пожвавлення ринкових перетворень, залишаються недостатньо вивченими окремі теоретичні аспекти макроекономічного регулювання інвестиційних ресурсів на державному рівні.
Актуалізація питання впровадження ефективних інвестиційних заходів зумовлена також наростанням негативних тенденцій усередині інвестиційного сектора: відсутність мотивації до інвестування, консервативність напрямків потоків інвестицій та їх слабка залежність від сучасних потреб економіки, недостатня кількість інвестиційних ресурсів в інвесторів. Необхідність ґрунтовного дослідження тематики інвестиційної діяльності визначається також і тим, що прорахунки співпраці з інвесторами викликають негативну реакцію громад-ської думки, оскільки означають надання переваг одним суб’єктам господарювання за рахунок втрат інших.
Перетворення, що відбуваються в економічному житті України, вимагають аналізу не тільки загальних закономірностей залучення та використання інвестиційного капіталу, а й виявлення певних особливостей співпраці інвесторів на різних рівнях, оптимально поєднуючи загальнодержавні інтереси з інтересами реалізації конкретної програми еконо-мічного розвитку суб’єктів господарювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Інвестиційні чинники розширеного відтворення валового внутрішнього продукту в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок