Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНА ВЛАСНІСТЬ У ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА ВЛАСНІСТЬ У ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

Назва:
ДЕРЖАВНА ВЛАСНІСТЬ У ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,37 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Камишанська Мирослава Олексіївна
УДК 330.111.62+334.012.33(477)
ДЕРЖАВНА ВЛАСНІСТЬ У ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ
ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.01.01 - Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк-2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної теорії Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник Горожанкіна Марина Євгенівна,
Донецький державний університет
економіки і торгівлі
ім. М. Туган-Барановського
Міністерства освіти і науки України,
докторант кафедри економічної теорії
(м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, доцент Чаусовський Олександр Михайлович, професор кафедри економічної теорії Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк);
кандидат економічних наук, доцент Дементьєв Вячеслав Валентинович, декан факультету економіки та менеджменту Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Провідна установа:
Одеський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра загальної економічної теорії (м. Одеса).
Захист відбудеться “26” травня 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного університету за адресою 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “23” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.С. Овечко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Соціально-економічна трансформація економіки України сформувала комплекс теоретичних і практичних проб-лем з приводу радикальної зміни відносин власності. Роль державної власності на початковому етапі реформування суспільства була необґрунтовано занижена. У даний час вона зростає і здобуває відповідне до її призначення місце в господарській діяльності. Оскільки основними методами перетворення власності стали роздержавлення і приватизація, то механізми формування, реформування і реалізації державної власності вимагають більш глибокого комплексного дослідження.
Важливість системного вивчення проблематики відносин державної власності в сучасній економіці України зростає. Це актуально не тільки з теоретичної, але і з точки зору практичної значущості проблеми. Дослідження показують, що на практиці держава поки ще не стала ефективним власником. Доказом цього є той факт, що не існує системи обліку державного майна.
Більшість акціонерних товариств, в яких держава управляє значними пакетами акцій, є збитковими (у 2001 р. їх питома вага складала 64,0% від загальної
кількості акціонерних товариств із часткою участі держави, а в 2002 р. - 72,0%). Надходження до бюджету у вигляді дивідендів складають мізерну величину: у 2002 р. тільки 5,5% підприємств з державними корпоративними правами перерахували дивіденди до бюджету.
Усе це призводить до дезорієнтації в макроекономічній політиці, не
дозволяє кількісно і якісно оптимізувати державний сектор, знайти шляхи ефективного співробітництва з недержавним сектором економіки, забезпечити підвищення загального рівня і якості життя населення.
Актуальність проблеми формування і економічної реалізації державної власності привертала і привертає увагу вітчизняних і зарубіжних вчених.
Особливо актуалізується ця проблема у зв'язку із трансформаційними процесами в Україні, необхідністю активізації соціальних факторів економічного розвитку, інвестицій у людський капітал, вирішення глобальних економічних та екологічних проблем.
Історія розвитку світової економічної думки свідчить про наявність різних напрямів і шкіл щодо даного питання. В їх числі слід назвати меркантилізм, класичний підхід, марксизм, кейнсіанство, інституціоналізм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДЕРЖАВНА ВЛАСНІСТЬ У ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок