Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НауКОВІ основИ КЕРОВАНИх неІзотермІчНих процесІв синтезУ ТА спІканНя наноструктурнИх матерІалІв

НауКОВІ основИ КЕРОВАНИх неІзотермІчНих процесІв синтезУ ТА спІканНя наноструктурнИх матерІалІв

Назва:
НауКОВІ основИ КЕРОВАНИх неІзотермІчНих процесІв синтезУ ТА спІканНя наноструктурнИх матерІалІв
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,32 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича
Рагуля Андрій Володимирович
УДК 621.762.01
НауКОВІ основИ КЕРОВАНИх неІзотермІчНих процесІв синтезУ ТА спІканНя наноструктурнИх матерІалІв
05.16.06 – порошкова металургія та композиційні матеріали
Автореферат
дисертації на наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ-2001
Дисертація є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича Національної академії наук України.
Науковий консультант
доктор технічних наук, професор, академік НАН України Скороход Валерій Володимирович Інститут проблем матеріалознавства НАН України, в.о. директора.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук Райченко Олександр Іванович, Інститут проблем матеріалознавства НАН України, завідуючий відділом.
доктор технічних наук, професор, академік НАН України Кислий Павло Степанович, Українська наукова асоціація, Презідент.
доктор хімічних наук, професор, чл.-кор. НАН Україні Білоус Анатолій Григорович, Інститут загальної і неорганічної хімії НАН України, завідуючий відділом.
Провідна організація: Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 25 червня 2001 р. в 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.207.03 Інституту проблем матеріалознавства НАН України, по адресу 03142 Київ, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна познайомиться в бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства НАН України за адресою 03142 Київ, вул. Кржижанівського, 3.
Автореферат розіслано 24.04. 2001р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Р.В. Мінакова
Об'єкт дослідження. Нанодисперсні порошки та наноструктурні полікристалічні матеріали, перспективні неізотермічні процеси їх отримання: синтез та спікання з контрольованою швидкістю перетворення, селективне лазерне спікання.
Актуальність теми. Наноструктурні матеріали, як очікується, набувають все більшого значення у провідних галузях промисловості. Новими наностуктурними матеріалами, які з'являться на ринку в наступні декілька років, є тверді сплави, багатошарові конденсатори з титанату барію, іттрій-самарій-кобальтові магніти для потужних судових двигунів та надчутливих датчиків в медичній діагностиці, електронна суперпам'ять та багато інших. Про активність ринку наноматеріалів сьогодні свідчить середньорічна швидкість приросту, що оцінюється в 29.6% при об'ємі $100 млн. в 1999 [14]. Стратегічним можна вважати рішення Адміністрації США фінансувати Національну Ініціативу Нанотехнологій (NNI) в об'ємі $432 млн. в 2001 році при 40% щорічному приросту.
Нанодисперсні порошки, а тим більше консолідовані з них нанокристалічні матеріали, є поки що дорогими об'єктами, але сучасною тенденцією розвитку ринку технологій являються: скорочення тривалості і затрат циклів виробництва; реалізація економічних процесів, які мінімізують переділ; мініатюризація виробів. Отже, найбільш перспективними стають такі технології синтезу та консолідації, які здатні поєднати отримання щільного наноструктурного матеріалу та готового виробу. Цим вимогам в достатній мірі задовольняє спікання з контрольованою швидкістю та лазерне спікання, що і складає предмет даної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами та темами
Дисертація відповідає основним науковим напрямкам роботи Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України та виконувалась в рамках тем відомчого замовлення НАН України:
1. 1.6.2.9-95 “Розробити фізико-хімічні принципи отримання нанодисперсних композитів і керметів, а також нанопористих структур засобами механічного легування, керованих низькотемпературних топохімічних реакцій, гідридного диспергування та контрольованого спікання.”
2. 1.6.2.7-97 “Дослідження процесів формування поверхневих шарів, градієнтних структур, селективного спікання при дії на матеріали концентрованих потоків енергії, високошвидкісних і високоентальпійних газових струменів; математичні та комп'ютерні моделі процесів”
3. 1.6.2.3-2000 “Оптимізація технологічних процесів отримання керамічних нанокристалічних композитів шляхом керованого синтезу в дисперсному стані та наступного спікання різними методами; дослідження стабільності та деградації їх структури під впливом зовнішніх факторів”,
4.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: НауКОВІ основИ КЕРОВАНИх неІзотермІчНих процесІв синтезУ ТА спІканНя наноструктурнИх матерІалІв

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок