Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ІСТОРИКО-ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ВЗАЄМОВІДНОШЕНЬ ГЕОГРАФІЧНОГО І СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ЧИННИКІВ У ЯВИЩІ РЕГІОНАЛЬНОЇ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ (НА ПРИКЛАДІ ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ’Я ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ)

ІСТОРИКО-ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ВЗАЄМОВІДНОШЕНЬ ГЕОГРАФІЧНОГО І СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ЧИННИКІВ У ЯВИЩІ РЕГІОНАЛЬНОЇ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ (НА ПРИКЛАДІ ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ’Я ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ) / сторінка 2

Назва:
ІСТОРИКО-ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ВЗАЄМОВІДНОШЕНЬ ГЕОГРАФІЧНОГО І СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ЧИННИКІВ У ЯВИЩІ РЕГІОНАЛЬНОЇ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ (НА ПРИКЛАДІ ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ’Я ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
52,79 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
Отже, пропонована робота присвячена становленню музичної культури його частини – сучасної Запорізької області (в ХІХ ст. ? 1920 р. ХХ ст. її нинішній території відповідали Олександрівський повіт Катеринославської і Мелітопольський та Бердянський повіти Таврійської губерній). Цей регіон є надзвичайно складним для вивчення через особливості загальної історії розвитку, демографічної структури, способів життя, матеріальної та духовної культури населення тощо. Навіть географічне визначення Запорізької області подвійне: фізична географія відносить цей регіон до півдня України (нині – Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області, автономна республіка Крим), а економічна – до південного сходу (Дніпропетровська, Запорізька, Донецька, Луганська області) держави. Всі зазначені особливості загального розвитку регіону спричиняють певні труднощі в науковій інтерпретації подій мистецько-культурного життя краю в історичній ретро- і перспективі, у відтворенні онтології регіональної музичної культури.
Музична культура Північного Приазов’я заявлена як регіональне явище, що відповідає власним принципам районування і розвитку музичної культури, а також – на більш високому рівні районування – знаходиться у контексті розвитку південно-східного та південного ареалів України і загальноукраїнського музичного процесу. Дослідження зазначеного об’єкту можна залучити до класу регіональних і віднести до теорії та історії регіоніки в історико-теоретичному музикознавстві і музичній культурології. В останні роки з’явилася низка досліджень аспектного або панорамного вивчення регіональної музичної культури (К.Демочка – про музичне життя Буковини, Г.Локощенка – про музичне життя Сумщини, М.Черепаніна – про музичну культуру Галичини, В.Мітлицької – про музичне життя Катеринославщини, О.Макаренка – про етномузичну культуру Півдня України, Л.Кияновської – про стильову еволюцію галицької музичної культури ХІХ – ХХ ст. та інші), які суттєво поповнюють розвиток цієї актуальної галузі сучасного українського музикознавства і формують якісно новий рівень уявлень про розвиток музичної культури окремих регіонів держави.
Загальний огляд багатьох регіональних розробок свідчить про панування в них суто історичної, соціокультурної, естетичної та іншої інформації, переважно без акцентування уваги дослідників на питанні співвідношення адміністративно-територіальної та історико-культурної цілісності того чи іншого регіону. Адміністративно-територіальний фактор – історично мінливий і динамічний – переважно не розглядається ані як такий, що має вирішальний вплив на поширення й локалізацію музичної культури в досліджуваному регіоні (тобто як культуроутворювальний), ані як такий, що поступається своїм значенням соціокультурним процесам або врівноважує останні.
Переважна більшість наявних досліджень про Запоріжжя присвячена історії, етнографії, музичній етнографії, народознавству краю. Дослідженням краю ХІХ ст. та межі ХІХ – початку ХХ ст. (П.Дзякович, М.Данилевський, М.Державін, К.Вернер, А.Клаус, Я.Новицький, Д.Семенов, С.Харізоменов, Д.Яворницький та інші) загалом притаманний історико-етнографічний характер. Незважаючи на певну вибірковість дослідників у сприйманні етнокультурної панорами південного сходу та півдня Росії (Я.Новицький, Д.Яворницький – Запоріжжя козацьке; М.Державін – болгарські колонії Таврії; А.Клаус, М.Данилевський – німецькі колонії півдня), більшість розвідок віддзеркалюють іманентні регіональні риси Запоріжжя. Сучасна генерація науковців-дослідників Північного Приазов’я (Б.Михайлов, М.Крилов, А.Крилова, С.Орлянський, В.Орлянський, С.Воловник, О.Заматаєва, В.Завалішин, О.Замуруйцев, В.Калоянов, О.Карагодін, О.Ігнатуша, І.Щупак, С.Пачев, Л.Чернова та інші) продовжують історико-етнографічний напрям дослідження краю та специфізують його зануренням у проблеми історичної географії, краєзнавства, етнічної динаміки краю останніх століть.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
Реферат на тему: ІСТОРИКО-ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ВЗАЄМОВІДНОШЕНЬ ГЕОГРАФІЧНОГО І СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ЧИННИКІВ У ЯВИЩІ РЕГІОНАЛЬНОЇ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ (НА ПРИКЛАДІ ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ’Я ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок