Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ІСТОРИКО-ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ВЗАЄМОВІДНОШЕНЬ ГЕОГРАФІЧНОГО І СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ЧИННИКІВ У ЯВИЩІ РЕГІОНАЛЬНОЇ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ (НА ПРИКЛАДІ ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ’Я ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ)

ІСТОРИКО-ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ВЗАЄМОВІДНОШЕНЬ ГЕОГРАФІЧНОГО І СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ЧИННИКІВ У ЯВИЩІ РЕГІОНАЛЬНОЇ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ (НА ПРИКЛАДІ ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ’Я ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ) / сторінка 6

Назва:
ІСТОРИКО-ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ВЗАЄМОВІДНОШЕНЬ ГЕОГРАФІЧНОГО І СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ЧИННИКІВ У ЯВИЩІ РЕГІОНАЛЬНОЇ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ (НА ПРИКЛАДІ ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ’Я ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
52,79 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
(в інтерпретації С.Клепка та інших) як взаємодоповнювальні погляди на світ, що пояснюють різноманітні типи інтеграції. Застосовано деякі засади холістського погляду на світ (платонівський холізм в інтерпретації К.Поппера, реалістичний холізм), методологічний прийом редукції. Методологія дослідження використовує досвід галузей логічного знання (логіка часу, модальна, логіка зміни), що додатково сприяє викладенню масиву історичного матеріалу.
Об’єкт дослідження – регіональна музична культура – спонукає до пошуку тлумачень просторових явищ в галузях історії культури, етнографії, музичної фольклористики (О.Шпенглер, А.Тойнбі, Ф.Колесса, К.Квітка, О.Правдюк, А.Іваницький, В.Бєлов та інші) і теорії районування в географії (Ю.Саушкін, Л.Нутенко, Ф.Мільков, Д.Арманд та інші). Використовуються географічні визначення району, уявлення про види (часткове і загальне), типи (типологічне та індивідуальне), принципи, методи, способи районування для інтерпретації Північного Приазов’я та його музичної культури як регіонального явища; для пояснення адміністративно-територіальної динаміки і створення відповідної класифікації регіону; визначення його регіонального рівня та полегшення класифікації контекстуальних зв’язків музичної культури краю з іншими. Метод картографування використаний для просторового визначення становлення, поширення і функціонування музичної культури Північного Приазов’я.
Опанування змісту внутрішніх геохарактеристик регіональної музичної культури в дисертації здійснюється за допомогою контекстуального розгляду. Він передбачає одночасне висвітлення одних і тих самих явищ музичної культури на різних рівнях адміністративно-територіального розподілу. В роботі використовуються три типи контекстуальності: селище – повіт (район), повіт (район) – губернія (область), губернія (область) – культурний ареал (кілька областей) країни. Вони застосовуються комплексно, з домінуванням тих чи інших у певні історичні періоди розвитку регіону, оскільки територіальні процеси Північного Приазов’я ХІХ – ХХ ст. свідчать про адміністративний розподіл земель як динамічний, історично мінливий фактор у розвитку краю.
Свідченням регіональної сформованості є системна організація музичної культури, її пропорційна розвиненість на всіх адміністративно-територіальних рівнях регіону або розвиненість деяких структурних рівнів системи музичної культури, яка досліджується за допомогою системного культурологічного підходу з використанням схеми музичної культури суспільства А.Сохора. Її структура дозволяє компактно розташовувати знайдену в архівах інформацію про музичну культуру краю, вільно оперувати нею, спостерігати за елементами, зв’язками, цілісністю досліджуваного об’єкту.
Задум дисертації пов’язаний з таким викладенням процесу розвитку регіональної музичної культури в її різних площинах – історичній (розділи 1, 2), етнічній (розділ 3), соціоестетичній (розділ 4), в якому постійно актуалізуються зміст і форми взаємовідношень географічного та соціокультурного чинників.
Строкатість національного складу населення досліджуваного регіону є однією з його принципових особливостей, яка набуває важливого значення у геосоціокультурній динаміці краю та процесі регіоналізації музичної культури. Кожний з елементів схеми, за якою структурований етнічний матеріал, системно організований. Її структурними рівнями обрані “музичний фольклор” і “професійна музична творчість”, “світська музична культура” і “сакральна”, життєвість традицій яких, на думку І.Ляшенка, є основою “потужного розгортання спіралі культурного прогресу”.
Серія соціоестетичних портретів музичних діячів, запропонована у дисертації, підтверджує професіоналізацію, яка здійснилася у всіх галузях музичної культури краю.
Наукова новизна дослідження міститься в історичній і теоретичній галузях музикознавства. Запропоноване дисертаційне дослідження – перша спроба узагальнення та аналізу розвитку музичної культури Північного Приазов’я України ХІХ – ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
Реферат на тему: ІСТОРИКО-ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ВЗАЄМОВІДНОШЕНЬ ГЕОГРАФІЧНОГО І СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ЧИННИКІВ У ЯВИЩІ РЕГІОНАЛЬНОЇ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ (НА ПРИКЛАДІ ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ’Я ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок