Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНАЛІЗ ОБОРОТНИХ АКТИВІВ ПІДПРИЄМСТВА (на прикладі підприємств гірничорудної промисловості Кривбасу)

АНАЛІЗ ОБОРОТНИХ АКТИВІВ ПІДПРИЄМСТВА (на прикладі підприємств гірничорудної промисловості Кривбасу)

Назва:
АНАЛІЗ ОБОРОТНИХ АКТИВІВ ПІДПРИЄМСТВА (на прикладі підприємств гірничорудної промисловості Кривбасу)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,96 KB
Завантажень:
532
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Коновалова Оксана Володимирівна
УДК 657. 422 (622)
АНАЛІЗ ОБОРОТНИХ АКТИВІВ ПІДПРИЄМСТВА
(на прикладі підприємств гірничорудної промисловості Кривбасу)
Спеціальність 08.06.04 – Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2003
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі обліку в кредитних і бюджетних установах та економічного аналізу Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Івахненко Валентин Михайлович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри обліку в кредитних
і бюджетних установах та економічного аналізу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Шевчук Володимир Олександрович,
Державна академія статистики, обліку
та аудиту Держкомстату України,
проректор з навчально-методичної роботи
кандидат економічних наук, доцент
Сопко Валерія Василівна,
Університет економіки та права “КРОК”,
завідувачка кафедри обліку, аналізу і аудиту,
декан факультету економіки та підприємництва
Провідна установа: Тернопільська академія народного господарства,
кафедра економічного аналізу, Міністерство освіти
і науки України, м. Тернопіль.
Захист відбудеться „21” листопада 2003 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд.201.
Автореферат розіслано „20” жовтня 2003 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, канд. екон. наук, професор А.М. Поддєрьогін
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Перехід на ведення бухгалтерського обліку і фінансової звітності за Національними положеннями (стандартами) зумовив створення нової інформаційної бази, якою є дані бухгалтерського обліку, та додав нового економічного змісту в трактування сутності активів підприємства як ресурсів, використання яких має принести в майбутньому економічні вигоди. Наймобільнішим складником цих ресурсів є оборотні активи. Від ступеня ефективності їх використання залежить стан підприємства, галузі, національної економіки, задоволення потреб суспільства. Гірничорудні підприємства Кривбасу належать до провідної галузі національної економіки, незадовільний стан якої спричинений, насамперед, нераціональним використанням оборотних активів. У 1995-2001 роках величина коефіцієнта оборотності оборотних активів гірничо-збагачувальних комбінатів ДАК „Укррудпром” не перевищувала 3,0, а починаючи з 1997 року, власного оборотного капіталу як джерела формування оборотних активів немає взагалі. Тобто підприємства втрачають свої економічні вигоди, що негативно позначається на стані економіки як регіону, так і країни.
Розвитку теорії і практики економічного аналізу, впровадженню в Україні загальноприйнятої в міжнародній практиці методології сприяють праці відомих вітчизняних і зарубіжних авторів, таких як Бланк І.О., Бородкін О.С., Брігхем Є.Ф., Бутинець Ф.Ф., Голов С.Ф., Івахненко В.М., Коласс Бернар, Кужельний М.В., Мних С.В., Нападовська Л.В., Нусинов В.Я., Савицька Г.В., Сопко В.В., Стражев В.І., Чумаченко М.Г. та ін. Проте, актуальним залишається застосування методики економічного аналізу оборотних активів в окремих галузях виробництва.
Аналіз оборотних активів є лише однією з частин структури управління підприємством, який має бути організований так, щоб відповідати потребі прийняття ефективних управлінських рішень. Стандартизований підхід поступився місцем більш різноманітним аналітичним дослідженням, які орієнтовані на використання можливостей підприємства. Особливої ваги набувають методики аналізу ефективності використання запасів та дебіторської заборгованості з урахуванням специфіки гірничорудної галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АНАЛІЗ ОБОРОТНИХ АКТИВІВ ПІДПРИЄМСТВА (на прикладі підприємств гірничорудної промисловості Кривбасу)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок