Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ КОЛИВАННЯ ТА ХВИЛІ НВЧ – ДІАПАЗОНУ В НЕОДНОРІДНИХ ПРОВІДНИХ СЕРЕДОВИЩАХ

ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ КОЛИВАННЯ ТА ХВИЛІ НВЧ – ДІАПАЗОНУ В НЕОДНОРІДНИХ ПРОВІДНИХ СЕРЕДОВИЩАХ

Назва:
ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ КОЛИВАННЯ ТА ХВИЛІ НВЧ – ДІАПАЗОНУ В НЕОДНОРІДНИХ ПРОВІДНИХ СЕРЕДОВИЩАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,27 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНИВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
ЯКОВЕНКО ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 621.315.592 – 539.922.924
ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ КОЛИВАННЯ ТА ХВИЛІ НВЧ – ДІАПАЗОНУ В НЕОДНОРІДНИХ ПРОВІДНИХ СЕРЕДОВИЩАХ
01.04.03 - радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття накового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному та проектно-конструкторському інституті „Молнія” при Національному технічному університеті „Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Загородній Анатолій Глібович,
Інститут теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України (м.Київ), директор;
доктор фізико-математичних наук, професор
Колчигін Микола Миколайович,
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри теоретичної радіофізики;
доктор фізико-математичних наук, професор
Гордієнко Юрій Омелянович,
Харківський національний університет радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри мікроелектроніки, електронних приладів та пристроїв.
Провідна установа: Національний науковий центр „Харківський фізико-технічний інститут” Інститут плазмової електроніки і нових методів прискорення Міністерства освіти і науки України (м.Харків).
 
Захист відбудеться 25 грудня 2003 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 3-9.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 14 листопада 2003
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ляховський А.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з головних проблем сучасної радіофізики є необхідність освоєння субміліметрового та короткохвильової частини міліметрового діапазонів електромагнітних хвиль. Ці діапазони частот важливі не тільки для розвитку досліджень у різних галузях фізики, але і в біології, медицині, а також для багатьох технічних застосувань: радіолокації, радіонавігації, техніки зв’язку, обчислювальної техніки і т.і.
На першому місці у цій проблемі безумовно стоїть задача створення джерел випромінювання електромагнітних хвиль. При розв’язанні цієї задачі визначилися два сучасних підходи. З одного боку, проводяться дослідження, направлені на використання в субміліметровому діапазоні лазерного принципу генерування і підсилення електромагнітних хвиль, який успішно реалізовано в оптиці (наприклад, в напівпровідникових лазерах). З іншого боку, здійснюються спроби удосконалення пристроїв, які працюють у більш низькочастотній частині спектра, а саме, транзисторів, діодів Ганна, лавино-пролітних діодів. Це стосується також досліджень плазмово-хвильових ефектів, резонансів та нестійких станів у твердих тілах. Інтерес до них визначається пошуком нових можливостей генерування коливань у цих діапазонах, а також задачами радіоспектроскопії плазмоподібних твердих тіл.
Природно, необхідною умовою успішного розв’язання поставлених задач, є наявність відповідної елементної бази, створеної на основі матеріалів із прогнозованими параметрами.
Сучасна технологія дозволяє створювати твердотільні провідні структури: плівки, напівпровідники з надграткою і двомірним (2D) електронним газом, а також структури типу метал – діелектрик – напівпровідник (МДН) тощо. При визначенні механізмів формування ультратонких прошарків важливим є вивчення електронних властивостей і плазмових коливань, обумовлених колективною поведінкою зарядів.
Досить важливим також для їх діагностики та практичних застосувань (наприклад, мікро- і наноелектроніка) є питання про взаємодію плазмових коливань із потоками заряджених частинок. Справа в тім, що в обмежених середовищах виникають нові гілки електромагнітних коливань, виникає поєднання різного роду коливань через наявність зовнішніх меж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ КОЛИВАННЯ ТА ХВИЛІ НВЧ – ДІАПАЗОНУ В НЕОДНОРІДНИХ ПРОВІДНИХ СЕРЕДОВИЩАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок