Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВА КУЛЬТУРА ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ (ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ)

ПРАВОВА КУЛЬТУРА ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ (ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ)

Назва:
ПРАВОВА КУЛЬТУРА ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ (ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,87 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний університет внутрішніх справ
Зеленко Інна Павлівна
УДК 340.0+351.745.5
ПРАВОВА КУЛЬТУРА
ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
(ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ)
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії держави і права Харківського національного університету внутрішніх справ МВС України.
Науковий керівник: | доктор юридичних наук, професор
Скакун Ольга Федорівна,
Харківський національний університет внутрішніх справ,
професор кафедри теорії та історії держави
і права
Офіційні опоненти: |
доктор юридичних наук, професор,
Оборотов Юрій Миколайович,
Одеська національна юридична академія, проректор з наукової роботи,
завідуючий кафедрою теорії держави і права
кандидат юридичних наук, доцент
Богачова Людмила Леонідівна,
Національна юридична академія
імені Ярослава Мудрого,
доцент кафедри теорії держави і права
Провідна установа: |
Київський національний університет внутрішніх справ, кафедра теорії держави і права
Захист відбудеться “26” жовтня 2006 р. о “10” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02 в Харківському національному університеті внутрішніх справ, за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ, за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “26” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є. Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлюється нагальною потребою підвищити рівень професійної правосвідомості і правової культури державних службовців правоохоронних органів, в тому числі працівників органів внутрішніх справ, до світових стандартів, з тим, щоб побудувати правову систему, здатну інтегруватися у європейський правовий простір. Правова культура працівників органів внутрішніх справ, при наявності специфічних умов формування і реалізації, як складова частина правової культури суспільства збагачується за рахунок тих же правових цінностей, що й правова культура усіх громадян суспільства. Загальний культурний рівень правоохоронця не може бути нижчий за культуру депутата, управлінця, підприємця, а також правопорушників. Водночас відмінні ознаки правоохоронної діяльності ОВС від інших правоохоронних структур складають специфічні умови формування правової культури їх працівників як субкультури у системі правоохоронної культури.
Актуалізують цю проблему процеси глобалізації, масштабність правоохоронної діяльності, яка набула не тільки регіонально-континен-тального, а й планетарного характеру, зокрема використання позитивного правового досвіду зарубіжних країн Європи, усвідомлення необхідності створення єдиного стандарту підготовки правоохоронця та поширення власних надбань у цій галузі.
Необхідним і актуальним є поєднання фундаментальної університетської освіти і спеціальної професійної підготовки майбутніх працівників міліції (поліції), що дасть можливість підвищити рівень їх правової культури, оволодіти системою правових настанов і ціннісних, гуманістичних орієнтацій. Результатом такої роботи має стати правова соціалізація діяльності міліції (поліції), постійний та взаємний зв’язок з громадськістю, прозорість дій ОВС.
Актуальність дослідження полягає у виявленні специфічних рис правової культури працівників ОВС, їх обумовленості характером професійної діяльності, фахового навчання та внутрішніх корпоративних форм співвідношення; видами і способами взаємовпливу професійно-правової культури працівників ОВС як певної субкультури і правової культури державних службовців інших правоохоронних органів та правової культури суспільства в цілому – всередині країни і за її межами. Отже, існує потреба у системному вивченні шляхів формування і вдосконалення професійної правосвідомості та правової культури працівників ОВС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРАВОВА КУЛЬТУРА ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ (ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок