Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення ресурсу Штангової колони при видобутку парафінистих нафт

Підвищення ресурсу Штангової колони при видобутку парафінистих нафт

Назва:
Підвищення ресурсу Штангової колони при видобутку парафінистих нафт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,45 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
Копей Володимир Богданович
УДК 622.276.054
Підвищення ресурсу Штангової колони
при видобутку парафінистих нафт
Спеціальність 05.05.12 – Машини нафтової і газової промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Петрина Юрій Дмитрович, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедрою технології нафтогазового машинобудування.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Заміховський Леонід Михайлович, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедрою комп’ютерних технологій в системах управління та автоматики.
доктор фізико-математичних наук, професор Николишин Мирон Михайлович, Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача, завідувач відділу механіки деформівного твердого тіла
Провідна установа: ВАТ “Український нафтогазовий інститут”.
Захист відбудеться “19” жовтня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.052.04 у Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу за адресою: 76019, м. Івано-Франківськ, вул.Карпатська, 15.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою: 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
Автореферат розісланий “17” вересня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Корнута О.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Більше 70% нафтових свердловин України оснащені свердловинними штанговими насосними установками (СШНУ), за допомогою яких видобувається 50% всієї нафти. Це пояснюється відносною простотою конструкції СШНУ, зручністю в експлуатації мало- та середньодебітних свердловин.
В той же час, як показує практика, мають місце багаточисельні відмови підземного обладнання СШНУ, особливо колони насосних штанг (штангової колони), яка сприймає значні знакозмінні навантаження, піддається корозії та інтенсивному спрацюванню. Відмова колони насосних штанг пов’язана з необхідністю проведення тривалого і дорогого підземного ремонту свердловин. Окремі сучасні методи підвищення ресурсу штангової колони вирішують тільки частину проблем, наприклад, корозію штанг, або їх корозійно-втомне руйнування чи спрацювання.
Крім цього, гострою проблемою є ускладнення, пов’язані з виділенням смоло-парафінових утворень (СПУ), які призводять до збільшення навантаження на СШНУ, зменшення пропускної здатності труб та необхідності проведення підземних ремонтів, пов’язаних з депарафінізацією. Так, нафти родовищ Прикарпаття характеризуються високим вмістом парафіну (9,5-12,5%) і смол (14,5-17,5%). Сучасні методи боротьби з СПУ (теплові, хімічні) дорогі та часто неефективні.
Застосування комплексу обладнання, який включає штангообертач, склопластикові насосні штанги, скребки-протектори вирішує проблеми СПУ та корозії, корозійно-втомного руйнування, спрацювання і згину насосних штанг. Однак, при використанні цього обладнання окремо чи в комплексі виникає багато проблем. Так, існуючі конструкції протекторів володіють низькою універсальністю і призначені, переважно, або для боротьби зі спрацюванням, або попередження СПУ. Існуючі конструкції склопластикових насосних штанг потребують удосконалення з метою підвищення їх ресурсу в умовах збільшених навантажень стиску і згину, які виникають при обладнанні колони протекторами.
У зв’язку з цим, розробка надійного комплексу обладнання для комплексного підвищення ресурсу колони насосних штанг та боротьби з СПУ є актуальною задачею, яка має важливе народногосподарське значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тематика роботи є частиною планових науково-дослідних програм по розвитку нафтопромислового комплексу України і базується на результатах науково-дослідних робіт “Розробка і дослідження конструкцій труб і виробів нафтового сортаменту з полімерних композиційних матеріалів (ПКМ) і організація їх серійного виробництва”, “Розробка штангообертача та скребків-протекторів для насосних штанг”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Підвищення ресурсу Штангової колони при видобутку парафінистих нафт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок