Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МИРОВА ЮСТИЦІЯ НА ЛІВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ ЗА СУДОВОЮ РЕФОРМОЮ 1864 року

МИРОВА ЮСТИЦІЯ НА ЛІВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ ЗА СУДОВОЮ РЕФОРМОЮ 1864 року

Назва:
МИРОВА ЮСТИЦІЯ НА ЛІВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ ЗА СУДОВОЮ РЕФОРМОЮ 1864 року
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,85 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ШИГАЛЬ ДЕНИС АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 340.15(477.5)„1864”
МИРОВА ЮСТИЦІЯ НА ЛІВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ
ЗА СУДОВОЮ РЕФОРМОЮ 1864 року
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків-2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії держави і права України і зарубіжних країн Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор Страхов Микола Миколайович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри історії держави і права України і зарубіжних країн
Офіційні опоненти: –
доктор юридичних наук, професор Ярмиш Олександр Назарович, Національний університет внутрішніх справ, ректор; –
кандидат юридичних наук, доцент Чехович Валерій Анатолійович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри теорії та історії держави і права
Провідна установа: Інститут законодавства Верховної Ради України, відділ проблем розвитку національного законодавства, м. Київ.
Захист відбудеться 25 жовтня 2005 р. о 9.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий 23 вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Д. Гончаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Кожна держава та суспільство, які є справді соціальними, демократичними та правовими, повинні мати компетентне, правомочне та ефективне місцеве правосуддя. Про це свідчить історія, а з позицій сьогодення у цьому можна переконатися, спостерігаючи правовий досвід переважної більшості розвинутих західноєвропейських країн, де давно вже існують місцеві судові установи, наближені до населення.
Тенденції розвитку Української держави також переконують у тому, що значення ефективного та компетентного місцевого суду, максимально наближеного до населення, для врегулювання правовідносин у суспільстві усвідомлене як на місцевому рівні, так й на рівні вищих органів державної влади. Не випадково у Програмі діяльності Кабінету Міністрів України „Назустріч людям” прямо зазначається про необхідність побудови в Україні „нової системи судочинства” й ставляться конкретні завдання щодо звільнення суддів від надмірної завантаженості та спрощення „процедури розв’язання деяких спорів і розгляду незначних правопорушень”.
Очевидно, що всіх цих важливих заходів у сфері судоустрою та судочинства можна досягти лише завдяки організації власного українського місцевого суду, наближеного до населення. А першими найактуальнішими питаннями, що при цьому постануть перед істориками держави і права, фахівцями з багатьох інших суміжних наук, законодавцем тощо, будуть питання, пов’язані з визначенням зразку подібного суду, на який слід орієнтуватися при розробці власного українського судового органу, тих правових підвалин, котрі повинні лягти у основу його функціонування, правової конструкції, структури та функціонального змісту. І розпочинати цю необхідну та важливу роботу доведеться з вивчення та узагальнення власного історичного досвіду, який в українського народу досить й досить багатий, починаючи від „миротворних” чи „полюбовних” судів, що діяли на території Гетьманщини у XVІІ-XVІІІ ст., й закінчуючи мировими судовими установами, які були введені на території українських губерній за судовою реформою 1864 р. Усі ці обставини й обумовлюють актуальність обраної теми дисертації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт кафедри історії держави і права України і зарубіжних країн Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого у межах цільової комплексної програми „Актуальні проблеми історії Українського національного державотворення” (державна реєстрація – №0186.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МИРОВА ЮСТИЦІЯ НА ЛІВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ ЗА СУДОВОЮ РЕФОРМОЮ 1864 року

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок