Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕМОКРАТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ПІДГОТОВКИ І ПРИЙНЯТТЯ ДЕРЖАВНО-ПОЛІТИЧНИХ РІШЕНЬ

ДЕМОКРАТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ПІДГОТОВКИ І ПРИЙНЯТТЯ ДЕРЖАВНО-ПОЛІТИЧНИХ РІШЕНЬ

Назва:
ДЕМОКРАТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ПІДГОТОВКИ І ПРИЙНЯТТЯ ДЕРЖАВНО-ПОЛІТИЧНИХ РІШЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,26 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
МІРОШНИЧЕНКО Юрій Романович
ДК: 328.18.008.1
ДЕМОКРАТИЧНІ МЕХАНІЗМИ
ПІДГОТОВКИ І ПРИЙНЯТТЯ
ДЕРЖАВНО-ПОЛІТИЧНИХ РІШЕНЬ
23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі правових проблем політології Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.
Науковий керівник – | доктор політичних наук, професор
Горбатенко Володимир Павлович,
Інститут держави і права ім. В.М.Корецького
НАН України, завідувач Центру енциклопедич-них юридичних видань.
Офіційні опоненти: | доктор політичних наук, професор
Бойко Олександр Дмитрович
Ніжинський державний педагогічний
університет імені Миколи Гоголя,
ректор;
кандидат політичних наук, доцент
Зеленько Галина Іванівна,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України,
старший науковий співробітник відділу
теоретичних і прикладних проблем політології.
Провідна установа – | Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського,
кафедра політичних наук.
Захист дисертації відбудеться “ 10 ” листопада 2006 р. о14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .236.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України: 01001, м. Київ,
вул. Трьохсвя-тительська, 4.
Автореферат розіслано “ 9 ” жовтня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук М.Д.Ходаківський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На межі ХХ–ХХІ століть спостерігається зростання уваги до проблем державного управління, усвідомлення його як окремого виду діяльності й самостійної галузі науки. Цьому сприяли значні зміни на політичній карті світу, зокрема виникнення нових незалежних держав, їх прагнення втілити у життя найкращі здобутки минулого та попередити повторення помилок у процесі своєї розбудови. Серед них і Україна, політична еліта якої активно вивчає світовий історичний і сучасний досвід, передусім високорозвинутих європейських країн, та власні традиції державотворення з метою побудови демократичної, соціальної, правової держави.
Процес становлення державності в Україні набув сталого й безповоротного характеру. У зв’язку з цим усе більша увага приділяється питанням розвитку науки і практики управління суспільними системами й процесами, насамперед розробленню та впровадженню нових ідей і підходів, спрямованих на підвищення ефективності державно-управлінської діяльності. Підтвердженням цього є перехід до стратегічного управління соціально-економічним розвитком країни, посилення роботи з підвищення якості й систематизації правотворчої діяльності, а також увага до механізмів підготовки і прийняття державно-політичних рішень.
У зв’язку з вищезазначеним підвищення ефективності державного управління останнім часом пов’язується з удосконаленням існуючих і розробленням нових методів і процедур прийняття й реалізації управлінських рішень, застосуванням сучасних засобів їх підтримки. Теорія прийняття рішень сформувалася протягом кількох десятків років у рамках досліджень у сфері науки управління. Вона охоплює різні напрями, підходи, концепції та ідеї. Отримані при цьому теоретичні та методологічні напрацювання не втрачають своєї актуальності й використовуються на практиці та в наукових дослідженнях як сучасного менеджменту, так і державного управління. В цьому контексті проблема вдосконалення підготовки й прийняття державно-політичних рішень залишається однією з найактуальніших у соціально-гуманітарних студіях. Перспективи її дослідження зумовлюють численність і неоднорідність управлінських циклів, ситуацій, суб’єктів та об’єктів управління, різноманітних зв’язків між ними, здебільшого неможливість однозначного визначення критеріїв їх ефективності, а також динаміки змін зазначених факторів у процесах розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДЕМОКРАТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ПІДГОТОВКИ І ПРИЙНЯТТЯ ДЕРЖАВНО-ПОЛІТИЧНИХ РІШЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок