Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Постать князя Дмитра Вишневецького в українській історіографії ХІХ – початку ХХІ ст.

Постать князя Дмитра Вишневецького в українській історіографії ХІХ – початку ХХІ ст.

Назва:
Постать князя Дмитра Вишневецького в українській історіографії ХІХ – початку ХХІ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,71 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Романцова Наталя Іванівна
УДК 94 (477) „15” : 929 : 930. 2
Постать князя Дмитра Вишневецького
в українській історіографії
ХІХ – початку ХХІ ст.
07. 00. 06 – Історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі історії України ХІХ – початку ХХ ст. Інституту історії України НАН України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України
РЕЄНТ Олександр Петрович,
Інститут історії України НАН України, заступник директора
з наукової роботи, завідувач відділу історії України ХІХ – початку ХХ ст.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Пірко Василь Олексійович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри історіографії,
джерелознавства, археології,
методики викладання історії
кандидат історичних наук, доцент
Мільчев Володимир Іванович,
Запорізький національний університет, доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін
Захист відбудеться “21” грудня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 у Запорізькому національному університеті за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп.5, ауд. 326
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп 2.
 
Автореферат розісланий “21” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г. Ткаченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Тема дисертаційного дослідження, присвячена Дмитру Вишневецькому, становить науковий інтерес з історичної та історіографічної точки зору. Князь був однією з найбільш помітних та цікавих особистостей української історії ХVІ cт. Він відіграв важливу роль у формуванні козацтва, у колонізаційних процесах на українських землях доби ранньомодерної історії. Д. Вишневецький посідав важливе місце у розвитку міжнародних відносин у регіоні Південно-Східної Європи того часу. Його діяльність була пов’язана з історією не лише України, але також Речі Посполитої, Московської держави, Османської імперії, Кримського ханату, Молдавського князівства. Це була легендарна постать, яку народ уславив у своїй широковідомій думі.
Вітчизняні історики часто зверталися до висвітлення постаті Дмитра Вишневецького, розглядаючи його життя з точки зору різних концепцій. В історіографії простежується цікава еволюція поглядів вчених щодо ролі князя в українській історії, виникло багато дискусійних історіографічних питань, вирішення яких потребує спеціального дослідження. Необхідно уточнити багато аспектів цієї наукової проблеми. Все це обгрунтовує актуальність дисертаційного дослідження.
Характеризуючи постать Д. Вишневецького, необхідно зазначити певні здобутки, досягнуті попередниками, але залишається ще ряд важливих аспектів, які потребують глибокого аналізу. Дискусійними є питання щодо генеалогії князя, його перебування на посаді старости черкаського та канівського, його гетьманства у Війську Запорізькому, ототожнення з легендарним Байдою. Дослідники неоднозначно трактують події московської служби князя, його подорожі до Туреччини, молдавський похід. Навіть смерть князя отримала легендарне забарвлення. Залишається відкритим також питання стосовно визнання Хортицького замку першою Запорізькою Січчю.
Оскільки вітчизняні історики виявляли великий науковий інтерес до постаті Дмитра Вишневецького, і вона посіла важливе місце в українській історичній літературі, історіографічне дослідження цієї теми дає можливість поглибити розуміння розвитку історичної науки в Україні в цілому. На прикладі української історіографії діяльності князя Д. Вишневецького маємо можливість аналізувати концепції відомих істориків ХІХ – початку ХХІ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Постать князя Дмитра Вишневецького в українській історіографії ХІХ – початку ХХІ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок