Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ЛАЗЕРНА ДІАГНОСТИКА САМОПОДІБНИХ ОПТИЧНО-НЕОДНОРІДНИХ ОБ’ЄКТІВ

ЛАЗЕРНА ДІАГНОСТИКА САМОПОДІБНИХ ОПТИЧНО-НЕОДНОРІДНИХ ОБ’ЄКТІВ / сторінка 8

Назва:
ЛАЗЕРНА ДІАГНОСТИКА САМОПОДІБНИХ ОПТИЧНО-НЕОДНОРІДНИХ ОБ’ЄКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,86 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

У п’ятому розділі наведено результати досліджень ефективності вейвлет-аналізу оптико-геометричної структури фазово-неоднорідних об’єктів.
Проведений теоретичний огляд властивостей вейвлет-аналізу показав його ефективність у дослідженнях структурних неоднорідностей, особливостей структури самоподібних оптично-неоднорідних об’єктів.
Для вейвлет-аналізу шорстких поверхонь використовувалися одномірні розподіли висот мікронерівностей, отриманих як за допомогою комп’ютерного моделювання, так і оцифрованих з реальних профілограм ШП.
Результат вейвлет-аналізу профілограми реальної ШП представлений двовимірною картиною вейвлет коефіцієнтів (рис. 5.1.). Складний характер розгалужень на різних масштабних рівнях указує на мультифрактальність, неоднорідність структури. Візуально впевнено діагностуються локалізації сингулярностей поверхні.
Водночас картини розподілів коефіцієнтів вейвлет-перетворення показують мультимасштабну структуру профілю шорсткої поверхні, що, безумовно, відповідає поданням про мультифрактальну неоднорідну природу утворення мікронеоднорідностей на шліфованих, полірованих та інших поверхнях [2, 3].
Можливості вейвлет-аналізу (на прикладі дерми шкіри з проявами псоріазу) у діагностиці локалізації “оптичних дефектів” архітектоніки БТ ілюструє рис.5.2. Тут по осі абсцис відкладено координати (b) зображення; по осі ординат – масштаби (а) аналізованої ділянки. Кожному значенню (ai, bi) відповідає вейвлет-коефіцієнт zjk, який характеризує ступінь кореляції координати і розмірів ділянки зображення архітектоніки з вейвлет-функцією mjk [18].
Видно, що вейвлет-картина зображення визначає локалізацію та розмір патологічно зміненої ділянки шкіри характерним різким зростанням (на один-два порядки) загального рівня значень коефіцієнтів zik. (фрагменти Б та В на рис.5.2). Крім того, спостерігається характерна для мультифрактальних структур картина розгалужень коефіцієнтів вейвлет-перетворення у великому діапазоні значень масштабних коефіцієнтів (фрагмент А на рис. 5.2), що вказує на самоподібний характер будови такого оптично-неоднорідного об’єкта, як архітектоніки дерми шкіри [19-22].
Вейвлет-аналіз поляризаційних томограм оптично-анізотропних ОНШ виявив можливість установлення координат, розмірів і величини анізотропії „оптичних дефектів” архітектонічних структур, що об’єктивно зумовлює перспективність застосування цієї техніки у методиках ранньої діагностики стану біоструктур.
ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ І ВИСНОВКИ
Найбільш важливим результатом, одержаним у дисертації, є встановлення взаємозв’язків між параметрами, що характеризують самоподібну геометричну (розподіли висот мікрорельєфу шорстких поверхонь) та оптичну (координатний розподіл оптично-анізотропних елементів архітектоніки біотканин) структуру розсіюючих об’єктів і параметрами об’єктних полів, обумовлених ними (просторовий розподіл нулів амплітуди, розподіл станів поляризації світлових коливань):
1. Вивчено та проаналізовано основні механізми формування мультифрактального розподілу параметрів мікронеоднорідностей шорстких поверхонь. Установлено, що мультифрактальний розподіл висот шорсткої поверхні із широким спектром сингулярностей - результат мультиплікативного процесу формоутворення, чинниками якого є фрактальні шорсткі поверхні з різними величинами фрактальних розмірностей розподілу висот мікрорельєфу. Даний висновок базується на основі таких установлених в дисертаційній роботі фактах:
а) сума різних фрактальних розподілів призводить до формування мультифрактальних розподілів, спектри розмірностей яких практично не відрізняються за шириною від спектрів розмірностей вихідних сигналів;
б) перемноження різних фрактальних розподілів призводить до формування мультифрактальних розподілів, спектри розмірностей яких значно перевищують за шириною спектри розмірностей вихідних сигналів.
2. Знайдено взаємозв’язок між розподілом нулів амплітуд поля, розсіяного шорсткими поверхнями та структурними (самоподібними або статистичними) особливостями досліджуваних поверхонь.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЛАЗЕРНА ДІАГНОСТИКА САМОПОДІБНИХ ОПТИЧНО-НЕОДНОРІДНИХ ОБ’ЄКТІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок