Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВІТРЯНОЇ ВІСПИ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВАКЦИНОПРОФІЛАКТИКА

ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВІТРЯНОЇ ВІСПИ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВАКЦИНОПРОФІЛАКТИКА

Назва:
ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВІТРЯНОЇ ВІСПИ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВАКЦИНОПРОФІЛАКТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,07 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
ім. Л.В. ГРОМАШЕВСЬКОГО
ЗУБЛЕНКО ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК:616.914 – 036.22 – 022.1(477)
ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВІТРЯНОЇ ВІСПИ
В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВАКЦИНОПРОФІЛАКТИКА
14.02.02 - епідеміологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб
ім. Л.В. Громашевського АМН України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Сельнікова Ольга Петрівна,
Інститут епідеміології та інфекційних хвороб
ім. Л.В. Громашевського АМН України,
завідувач лабораторії імунології та вакцинопрофілактики
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Гураль Анатолій Леонтійович,
Інститут епідеміології та інфекційних хвороб
ім. Л.В. Громашевського АМН України,
завідувач лабораторії вірусних гепатитів та ВІЛ-інфекції
кандидат медичних наук
Півник Володимир Миколайович,
Санітарно-епідеміологічне управління МО України,
лікар-епідеміолог епідеміологічного відділу
Провідна установа: Національна медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України
Захист відбудеться “29” травня 2007 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.614.02 при Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України (03038, м. Київ, вул. М. Амосова, 5).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України (03038, м. Київ,
вул. М. Амосова, 5)
Автореферат розісланий “27” квітня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук С.І. Доан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За даними сучасних епідеміологічних досліджень, вітряна віспа щорічно вражає мільйони людей у світі. В США на вітряну віспу, до початку імунопрофілактики, кожного року хворіло біля 4 млн. осіб. В Україні кожен рік реєструється 100 – тисяч випадків, та по рівню захворюваності вітряна віспа поступається лише грипу та іншим гострим респіраторним вірусним інфекціям (ГРВІ) [Rentier B.,2003, Чудна Л.М. і спів., 2002].
Вітряній віспі притаманний в більшості легкий клінічний перебіг. Звичайно хвороба закінчується цілковитим одужанням, але в окремих випадках реєструються важкі форми вітряної віспи та специфічні ускладнення. Частіше всього такі ускладнення виникають у дітей з порушеннями імунної системи. Для цих дітей вітряна віспа особливо небезпечна, рівень ускладнень серед них досягає 30-50%. Зареєстровані летальні випадки, коли причиною смерті була генералізована форма вітряної віспи і бактеріальне ускладнення. На розвиток ускладнень впливає також несприятливий преморбідний фон дитини. Небезпечна вітряна віспа і для дітей перших місяців життя та дорослих [Федоренко С.М. і спів., 2003, Возіанова Ж.І., 2001]. З кожним роком відмічається погіршення здоров’я дітей, збільшується кількість імунокомпромісних осіб та відбувається „подорослішення” цієї інфекції, що підвищує ризик появи важких форм та ускладнень.
Вітчизняні лікарі не приділяють необхідної уваги вітряній віспі і вважають її інфекцією, якою всі повинні перехворіти. Але в науковому світі змінюється традиційно сформована думка про вітряну віспу як про ”дитячу” інфекцію з доброякісним перебігом [Рыженко С.А. и соавт., 2003].
Слід відзначити, що у осіб, які перехворіли на вітряну віспу, може відбуватися персистенція вірусу в організмі та його реактивація, в наслідок чого виникають окремі сенсорні дерматози, а також захворювання на оперізуючий лишай. На оперізуючий лишай хворіють щонайменше 15-20% людей у всьому світі після 50 років [Коляденко В., 2004].
Хвора людина є єдиним джерелом інфекції, яку не вдається повністю ізолювати та практично неможливо перервати крапельний механізм передачі збудника. Всі профілактичні та протиепідемічні заходи носять недостатньо ефективний характер і не призводять до суттєвого зменшення захворюваності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВІТРЯНОЇ ВІСПИ В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВАКЦИНОПРОФІЛАКТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок