Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ ОЧИСТКИ СОНЯШНИКОВОЇ ОЛІЇ З ВИКОРИСТАННЯМ МОДИФІКОВАНОГО АДСОРБЕНТУ НА ОСНОВІ СОНЯШНИКОВОГО ЛУШПИННЯ

ТЕХНОЛОГІЯ ОЧИСТКИ СОНЯШНИКОВОЇ ОЛІЇ З ВИКОРИСТАННЯМ МОДИФІКОВАНОГО АДСОРБЕНТУ НА ОСНОВІ СОНЯШНИКОВОГО ЛУШПИННЯ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ ОЧИСТКИ СОНЯШНИКОВОЇ ОЛІЇ З ВИКОРИСТАННЯМ МОДИФІКОВАНОГО АДСОРБЕНТУ НА ОСНОВІ СОНЯШНИКОВОГО ЛУШПИННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,27 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Бездєнєжних Лілія Андріївна
УДК 665. 347. 8
ТЕХНОЛОГІЯ ОЧИСТКИ СОНЯШНИКОВОЇ ОЛІЇ
З ВИКОРИСТАННЯМ МОДИФІКОВАНОГО АДСОРБЕНТУ НА ОСНОВІ
СОНЯШНИКОВОГО ЛУШПИННЯ
Спеціальність 05.18.06 – технологія жирів, ефірних масел
та парфумерно-косметичних продуктів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кременчуцькому державному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України, м. Кременчук
Науковий керівник : доктор технічних наук, професор
Мельник Анатолій Павлович,
Національний технічний університет “Харківський
політехнічний інститут”, професор кафедри технології жирів
Офіційні опоненти : доктор технічних наук, професор
Мельников Костянтин Олексійович,
Дніпропетровський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
професор кафедри хімії
кандидат технічних наук
Любченко Владислав Владиславович,
Інститут сільського господарства Полісся УААН, м. Житомир,
завідувач лабораторії переробки хмелю та інших культур
Провідна установа : Національний університет харчових технологій
Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “ 3 ” березня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.050.05 Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” за адресою: Україна, 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету
“ Харківський політехнічний інститут”
Автореферат розісланий “ 28 ” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко В.К.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. У технології рафінації соняшникової олії особливе місце визначено адсорбційному очищенню, яке дозволяє значно знизити вміст розчинених у рослинних оліях речовин – пігментів, висків, залишків фосфоліпідів, а також мила, продуктів окислення (первинних та вторинних), іонів металів і таким чином значно підвищити якість олії та покращити її подальшу переробку.
Ефективність адсорбційного очищення в значній мірі визначається вибором адсорбенту. Для очистки олій та жирів використовуються кислотно-активовані відбільні глини (бентоніт або монтморилоніт), активоване вугілля та силікатні адсорбенти. Проте технологічні можливості при виборі типу адсорбенту обмежені. Наприклад, активоване вугілля потребує складних процесів регенерації, має високу вартість. Природні алюмосилікати монтморилонітової групи більш доступні та мають відносно просту технологію активації, але дія високих температур під час відбілювання негативно впливає на якісні показники рослинної олії. Використання аморфних силікагелів також обмежується відносно високою вартістю.
В Україні в теперішній час відсутнє вітчизняне виробництво адсорбентів природного походження, що спонукає підприємства використовувати ефективні , але дорогі зарубіжні адсорбенти, наприклад, “Трисіл-300”, “Фумонд”, “Фильтрон”, “Тонсил” та ін.
Одним із відходів олійно-видобувного виробництва є соняшникове лушпиння, адсорбційна здатність якого визначається його природою. Нажаль, сьогодні в основному лушпиння використовується як паливо.
Складною технологічною задачею рафінаційного виробництва (за умови проведення лужної рафінації) залишається утилізація соапстоків, де технологія адсорбційної обробки досі не застосовувалась.
Таким чином, розробка ефективного і недорогого вітчизняного адсорбенту на основі соняшникового лушпиння та ефективної технології адсорбційного очищення соняшникової олії та відходів її рафінації є актуальною задачею.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано на кафедрі екології Кременчуцького державного політехнічного університету в рамках прикладних робіт Міністерства освіти і науки України, ДР № РК 0196U023548, договорів про творчу співпрацю між Кременчуцьким державним політехнічним університетом і КП “Кремінь” та ТОВ ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ ОЧИСТКИ СОНЯШНИКОВОЇ ОЛІЇ З ВИКОРИСТАННЯМ МОДИФІКОВАНОГО АДСОРБЕНТУ НА ОСНОВІ СОНЯШНИКОВОГО ЛУШПИННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок