Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Серцевий міозин як автоантиген при розвитку дилятаційної кардіоміопатії

Серцевий міозин як автоантиген при розвитку дилятаційної кардіоміопатії

Назва:
Серцевий міозин як автоантиген при розвитку дилятаційної кардіоміопатії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,37 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут молекулярної біології та генетики
Бобик Василь Іванович
УДК 577.27
577.112
576.385
Серцевий міозин як автоантиген при розвитку дилятаційної кардіоміопатії
03.00.03 – молекулярна біологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у лабораторії молекулярних механізмів автоімунних процесів відділу сигнальних систем клітини Інституту молекулярної біології та генетики НАН України (м. Київ).
Науковий керівник: | кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Сидорик Людмила Леонідівна,
Інститут молекулярної біології та генетики НАН України, завідувач лабораторії молекулярних механізмів
автоімунних процесів відділу сигнальних систем клітини.
Офіційні опоненти: |
доктор біологічних наук, професор
Дробот Людмила Борисівна,
Інститут біохімії імені О.В.Палладіна НАН України,
завідувач лабораторії сигнальних механізмів клітини;
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Костецький Ігор Євгенович,
Інститут молекулярної біології та генетики НАН України, старший науковий співробітник відділу генетики людини.
Захист дисертації відбувся “ 25“ грудня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.237.01 Інституту молекулярної біології та генетики НАН України за адресою: 03680, м. Київ-680, вул. Заболотного, 150.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту молекулярної біології та генетики НАН України за адресою: 03680, м. Київ-680, вул. Заболотного, 150.
Автореферат розіслано “25“ листопада 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук О. В. Підпала


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Молекулярна медицина є розділом молекулярної біології, який вивчає порушення в роботі організму людини на молекулярному рівні і розробляє підходи щодо їх усунення. Наукову основу молекулярної медицини становить ідентифікація структурних і регуляторних генів людини, а також з'ясування генної природи і молекулярних механізмів спадкових і мультифакторних хвороб. Одним із перспективних напрямків розвитку молекулярної медицини є розробка підходів до діагностики та лікування серцево-судинних хвороб. Серед останніх особливе місце посідають різноманітні види кардіоміопатій, які характеризуються значними порушеннями скоротливої функції серцевого мязу. Основним проявом зазначених патологій є серцева недостатність, що постійно прогресує. Аритмія, тромбоемболії та раптова смерть є їхніми спільними симптомами , що можуть мати місце на будь-якій стадії. Одним з найпоширеніших захворювань серця є дилятаційна кардіоміопатія (ДКМП) – основна причина для пересадки серця. Хвороба відрізняється важким протіканням з високим рівнем інвалідності та смертності. За визначенням ВООЗ, дилятаційна кардіоміопатія – це дифузне гостре або хронічне ураження серцевого м’язу нез’ясованої етіології, що супроводжується розширенням порожнини серця, здебільшого лівого шлуночка, порушенням його систолічної функції і розвитком серцевої недостатності з подальшим розвитком колагенозу серцевого м’язу.
Найхарактернішими гістологічними змінами при ДКМП є фіброз стінок шлуночків, як результат розростання сполучної тканини або як наслідок опосередкованого заміщення волокон міокарда, поява химерних ядер міоцитів та дегенерація і лізис окремих клітин міокарда. При цьому гіпертрофія окремих міофібрил не забезпечує скорочувальної здатності міокарда, ступінь гіпертрофії є неадекватним дилятації, що розвивається (Гуревич , Яновская, 1985).
Існує декілька гіпотез щодо розвитку ДКМП. Можливо, що ДКМП – це синдром, причини виникнення якого докорінно різні. Серед причин розвитку ДКМП може бути інфекційне ураження міокарда вірусами, бактеріями, простішими, метаболічні порушення в окисленні жирних кислот, порушення мітохондріального оксидативного фосфорилювання у дихальному ланцюгу, токсична дія алкоголю, кобальту і кадмію, пестицидів, дефіцит селену та ряд інших.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Серцевий міозин як автоантиген при розвитку дилятаційної кардіоміопатії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок