Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> психологічні особливості шахрайства

психологічні особливості шахрайства

Назва:
психологічні особливості шахрайства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,06 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний університет внутрішніх справ
Кравченко Олена Василівна
УДК 159.9: 159.94: 159.947:316.37: 614.84: 612.821
психологічні особливості шахрайства
19.00.06 – юридична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків 2005


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Національному університеті внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України
Науковий керівник: | кандидат психологічних наук, доцент Христенко Віталій Євгенович, Національний університет внутрішніх справ, кафедра прикладної психології, доцент.
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор Медведєв Володимир Степанович, Київський юридичний інститут, кафедра юридичної психології, професор;
кандидат психологічних наук, доцент Лефтеров Василь Олександрович, Центр впровадження психотренінгових технологій Донецького юридичного інституту МВС при Донецькому національному університеті, начальник.
Провідна установа: | Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
м. Київ
Захист відбудеться “ 30 ” вересня 2005 р. о 10-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.04 в Національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, Харків-80, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, Харків-80, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “ 29 ” серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Попова Г.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Перехід до ринкової економіки неминуче привів до появи нових форм власності, вільного підприємництва і різноманіття фінансово-грошової діяльності фізичних і юридичних осіб, що природним чином вплинуло і на зміну криміногенної ситуації в суспільстві. Комплексний аналіз негативних процесів, що відбуваються, перш за все, в економічній сфері діяльності держави, переконує в тому, що в даний час йде кількісне і якісне перетворення злочинності. Серед економічних злочинів, які активно змінюються в ринкових умовах, особливе місце належить шахрайству.
Специфіка цього виду злочину полягає в тому, що воно придбало нові форми, які підлягають не тільки правовому, а й соціально-психологічному осмисленню. Таємниці соціальної живучості і пристосовності, а також невичерпної різноманітності сценаріїв здійснення шахрайства вимагають спеціального психологічного дослідження. У сфері злочинних посягань шахраїв сьогодні опинилася підприємницька діяльність, зокрема: середній і дрібний бізнес, торгівля, сфера обслуговування, фінансова і банківська сфери.
За даними МВС України в результаті незаконної діяльності “фінансових пірамід” за період з 1995 по 1999 рр. було обмануто 1,7 млн. вкладників-громадян України, котрим завдано збитків на суму 155,6 млн. грн., 24 млн. 721 тис. доларів США, 354 тис. німецьких марок. Найбільшої шкоди вкладникам завдали АТЗТ ”Український Будинок Селенга” (філії якого діяли майже в усіх областях і регіонах України) і Національний пенсійний фонд “Оберіг”.
Здійснений нами аналіз показує, що в загальній кількості злочинів, вчинених з 1996 до 2004 року, питома вага шахрайств залишається досить високою.
Сьогоднішня вітчизняна психологічна наука майже не має у своєму арсеналі ґрунтовних досліджень, в яких йшлося б про узагальнення психологічних засобів, прийомів, методів, використовуваних сучасними шахраями супроти потенційних жертв. Ось чому, в першу чергу, необхідно вивчати психологічну основу шахрайства, а не говорити про нього як феномен, унікальний і “непереможний”.
Природно, що рішення задачі боротьби із злочинністю немислиме без постійного розвитку юридичної психології. У цих умовах зусилля учених-юристів і учених-психологів повинні бути направлені, перш за все, на рішення найбільш важливих задач. До питань, що вимагають до себе найпильнішої уваги, відноситься проблема боротьби з корисливими посяганнями на власність, незалежно від форм її закріплення, виявлення соціально-психолого-кримінологічної ролі особи в генезисі злочинних посягань, у тому числі і корисливого характеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: психологічні особливості шахрайства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок