Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фотоелектронні властивості плівок і кристалів на основі комплексів із внутрішньомолекулярним переносом заряду

Фотоелектронні властивості плівок і кристалів на основі комплексів із внутрішньомолекулярним переносом заряду

Назва:
Фотоелектронні властивості плівок і кристалів на основі комплексів із внутрішньомолекулярним переносом заряду
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,46 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут фізики
Репецький Єгор Станіславович
УДК 539.211; 535.732:62-405.8
Фотоелектронні властивості плівок і кристалів
на основі комплексів із внутрішньомолекулярним
переносом заряду
01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2004
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Інституті фізики Національної академії наук України
Науковий керівник: |
кандидат фізико-математичних наук,
Пирятинський Юрій Петрович,
Інститут фізики НАН України,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор,
Остапенко Ніна Іванівна,
Інститут фізики НАН України,
провідний науковий співробітник |
доктор фізико-маематичних наук,
Гречко Леонід Григорович,
Інститут хімії поверхні НАН України,
провідний науковий співробітник |
Провідна установа: | Київський національний університет імені Тараса Шевченка, фізичний факультет, кафедра експериментальної фізики |
Захист відбудеться ”17 ” ”червня ” 2004 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.159.01 при Інституті фізики НАН України за адресою: пр. Науки, 46, м.Київ-28, МСП 03680.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізики НАН України за адресою: пр. Науки, 46, м.Київ-28, МСП 03680.
Автореферат розіслано ” 13 ” ” травня ” 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чумак О.О.
характеристика роботи
Актуальність теми. З’ясування закономірностей фотоелектронних явищ в органічних твердих тілах є однією з актуальних проблем фізики конденсованих середовищ. Актуальність цієї проблеми в значній мірі зумовлена поєднанням досягнень органічної хімії в синтезі органічних сполук та успіхів фізики в досліджені електронних процесів в твердих тілах, що відкриває можливості розробки нових перспективних матеріалів для сучасної електроніки.
Значний інтерес останнім часом викликають органічні речовини з внутрішньомолекулярним переносом заряду, які проявляють ряд цікавих оптичних властивостей в широкій спектральній області. Властивості таких речовин в значній мірі визначаються електронною структурою молекул, а тому, змінюючи останню, можна створювати речовини з наперед заданими характеристиками. Такі матеріали можуть мати значну оптичну нелінійність та бути використані в системах реєстрації та перетворення інфрачервоного лазерного випромінювання у видиме. Деякі з цих матеріалів, а саме органічні полярні кристали, вже використовуються в нелінійній оптиці для генерації другої гармоніки. Однак властивості таких матеріалів досліджено недостатньо. Вимагають пояснення з єдиної точки зору явища виникнення електронних збуджень, переносу їх енергії та електромагнітного випромінювання таких речовин.
У зв’язку з цим у даній дисертаційній роботі досліджено фотолюмінесценцію, спектри поглинання і відбиття, та фотопровідність ряду нових оптично нелінійних органічних кристалів, що складаються з гетероциклічних похідних молекул карбазола, акридона, індола чи фенатиазина R-CH=CH-C(CN)=C(CN)2, де R – молекула карбазола, акридона, індола чи фенатиазина.
Зважаючи на перспективи використання цих матеріалів у мікроелектроніці, в роботі досліджено також властивості плівок цих сполук та виконано аналіз результатів в порівнянні з результатами досліджень об’ємних кристалів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась в рамках наступних наукових тем Інституту фізики НАН України: „Фотоелектронні процеси в низькорозмірних і гетерогенних молекулярних системах” (№ державної реєстрації 019100010008612); „Фотоелектронні процеси в диспергованих молекулярних системах” (№ державної реєстрації 095U016825); ”Дослідження фотоелектричних і електрооптичних явищ в молекулярних структурах з просторовим упорядкуванням різної розмірності” (№ державної реєстрації 0198U001124); ”Дослідження процесів колективних взаємодій в молекулярних системах на основі рідинних кристалів” (шифр теми: 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Реферат на тему: Фотоелектронні властивості плівок і кристалів на основі комплексів із внутрішньомолекулярним переносом заряду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок