Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІЧНІ ТА ПАТОГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ РЕМОДЕЛЮВАННЯ МІОКАРДА В ГОСТРОМУ ПЕРІОДІ ІНФАРКТУ МІОКАРДА

КЛІНІЧНІ ТА ПАТОГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ РЕМОДЕЛЮВАННЯ МІОКАРДА В ГОСТРОМУ ПЕРІОДІ ІНФАРКТУ МІОКАРДА

Назва:
КЛІНІЧНІ ТА ПАТОГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ РЕМОДЕЛЮВАННЯ МІОКАРДА В ГОСТРОМУ ПЕРІОДІ ІНФАРКТУ МІОКАРДА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,09 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КАРЛІНСЬКА Олена Генріхівна
УДК 616.12.7 – 07
КЛІНІЧНІ ТА ПАТОГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ
РЕМОДЕЛЮВАННЯ МІОКАРДА В ГОСТРОМУ
ПЕРІОДІ ІНФАРКТУ МІОКАРДА
14.01.11 - КАРДІОЛОГІЯ
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Власенко Михайло Антонович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри терапії та нефрології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Кравчун Павло Григорович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри госпітальної терапії та клінічної фармакології;
доктор медичних наук, професор Ніколенко Євген Якович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, професор кафедри загальної практики-сімейної медицини.
Провідна установа: Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска, відділ інфаркту міокарда та відновлювального лікування.
Захист відбудеться “26 ”вересня 2002 року о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України за адресою: 61022, м. Харків, пр. Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Харківського державного медичного університету за адресою: 61022, м. Харків, пр. Леніна, 4.
Автореферат розісланий “ 16” серпня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доцент ___________________ Овчаренко Л.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інфаркт міокарда (ІМ) залишається основною формою ішемічної хвороби серця, захворюваності, інвалідизації і смертності в найбільш творчий період життя, що спостерігається в усіх економічно розвинутих країнах світу (Люсов В.П., 1999; Мала Л.Т. та ін., 1992; Brilla C.G. et all., 1997). Серед ускладнень гострого інфаркту міокарда (ГІМ) слід відзначити серцеву недостатність (СН), гострі і хронічні порушення ритму та несподівану серцеву смерть. Незважаючи на збільшення знань про патогенетичні механізми ускладнень та розробку нових концепцій патогенетичних терапевтичних втручань, проблема виявлення причин СН та складних порушень ритму при ІМ залишається актуальною.
Гостра ішемія міокарда, наступний процес деструкції міокарда і заживлення зони ураження зі зміною анатомічних та використанням функціональних взаємовідносин характеризуються розвитком ремоделювання, як морфологічних, так і електрофізіологічних властивостей міокарда. Це сприяє розвитку адаптації, але може бути причиною СН та аритмій при ІМ (Pfeffer M.A., 1995). Ремоделювання серця в цілому, і зокрема лівого шлуночка (ЛШ), за рахунок збільшення маси міокарда і сполучної тканини призводить до порушень міжклітинних контактів волокон міокарда. Морфологічна та електрофізіологічна гетерогенність міокарда формує умови для виникнення негомогенності процесів реполяризації в міокарді, і забезпечує субстрат для виникнення СН і циркуляції збудження як механізму виникнення аритмій.
Ремоделювання міокарда при ІМ є послідовність подій, що стосуються не тільки зміни анатомічних і фізіологічних взаємовідносин міокарда, як цілісного органу, але й змінюється протягом захворювання. Гостра ішемія та некроз міокарда з втратою частини функціонуючого міокарда, наступний процес запалення і рубцювання, а також хронічне перевантаження об'ємом супроводжуються комплексом структурних змін, що включають, як ушкоджені, так і неушкоджені ділянки міокарда. Особливості ремоделювання можуть призвести до дисфункції ЛШ, зменшення фракції викиду (ФВ), порушення системної гемодинаміки і визначити клінічні прояви і тактику лікування (Alpert M.A.; Lambert C. R., Terry B.E., 1995).
З цієї точки зору виявлення особливостей ремоделювання міокарда при ІМ є важливим клінічним завданням, а самі особливості ремоделювання можуть залежати, як від величини ураження серця, наявності СН, аритмій та інших ускладнень, так і супутніх захворювань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КЛІНІЧНІ ТА ПАТОГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ РЕМОДЕЛЮВАННЯ МІОКАРДА В ГОСТРОМУ ПЕРІОДІ ІНФАРКТУ МІОКАРДА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок