Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ПІСЛЯОПІКОВІ СТРИКТУРИ СТРАВОХОДУ З ВИКОРИСТАННЯМ ендопротезування та балонної дилатації

КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ПІСЛЯОПІКОВІ СТРИКТУРИ СТРАВОХОДУ З ВИКОРИСТАННЯМ ендопротезування та балонної дилатації

Назва:
КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ПІСЛЯОПІКОВІ СТРИКТУРИ СТРАВОХОДУ З ВИКОРИСТАННЯМ ендопротезування та балонної дилатації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,70 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СИЗИЙ Максим Юрійович
УДК 616.149 – 007.271 – 089
КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ПІСЛЯОПІКОВІ СТРИКТУРИ СТРАВОХОДУ З ВИКОРИСТАННЯМ ендопротезування та балонної дилатації
14.01.03 - хірургія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті загальної та невідкладної хірургії АМН України
Науковий керівник:
Лауреат державної премії України, доктор медичних наук, професор Бойко Валерій Володимирович, Інститут загальної та невідкладної хірургії АМН України, директор; Харківський державний медичний університет, завідувач кафедри госпітальної хірургії
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Полінкевич Броніслав Станіславович, Київська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, кафедра хірургії та трансплантології, професор кафедри.
Доктор медичних наук, професор Хворостов Євгеній Дмитриєвич, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна МОН України, завідувач кафедри хірургічних хвороб.
Провідна установа:
Інститут хірургії та трансплантології АМН України, відділ хірургії стравоходу, шлунку та кишечнику
Захист відбудеться 22 червня 2006 р. о 13.30 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д.64.600.02 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, Харків, проспект Леніна, 4; тел. 707-73-27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, Харків, проспект Леніна,4)
Автореферат розісланий 20 травня 2006 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Ягнюк А.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Усі особливості лікування хворого з післяопіковою рубцевою стриктурою стравоходу (ПОСС) виходять з етіопатогенезу захворювання (Оскретков В.И., Шель А.И., Тротт В.Ф., 1998; Кривченя Д.Ю., Дубровин А.Г., Гуляева М.В., 2001). ПОСС, що виникає в стравоході після його хімічного ураження, слід розуміти не як захворювання, а як процес відновлення організму після хімічної травми, який перебігає за усіма законами запалення та регенерації в організмі людини. Він може закінчитись повною епітелізацією й зникненням наслідків опіку або привести до стійкого рубцювання стравоходу, при якому втрачаються його основні функції в організмі (Ксенофонтов С.С., 2002; Ionescu M., 2000).
Головною проблемою для пацієнта з ПОСС є звуження стравоходу, яке призводить до вибіркової неможливості приймати їжу чи навіть до повної дисфагії, що є не тільки фізичним, а й тяжким психологічним стражданням для хворого (Садов А.Ю. с соавт., 2002). Тому й лікування хворих з ПОСС, головним чином, спрямоване на розширення стравоходу, щоб відновити його прохідність для їжі (Абакумов М.М. с соавт., 2000; Галлингер Ю.И., Годжелло Э.А., 2001). Часто лікування взагалі лише має за мету розширити стравохід у хворого. Але такий механотичний підхід щодо розширення стравоходу обумовлює застосування грубих маніпуляцій, які порушують процеси регенерації стравоходу, відновлюючи чи навіть посилюючи запалення в стравоході, що знов таки погіршує його стан, призводячи до нового витка рубцювання. Таке лікування потребує багатьох підтримуючих курсів, і кожен з них може стати причиною необхідності в новому курсі (Оскретков В.И., Шель А.И., Тротт В.Ф., 1998; Lan L.C., Wong K.K., Lin S.C., 2003).
З іншого боку, зрозуміло, що відмовитись від розширення стравоходу неможливо, але при цьому обов’язково повинна враховуватись стадійність процесу, стан хворого й місцеві патофізіологічні зміни в стравоході. Кожне втручання, розширюючи стравохід, повинно запобігати подальшому його звуженню та забезпечувати щадливий вплив на сам процес рубцювання. Тому перше місце займають щадливі засоби внутрішньопросвітного ендохірургічного лікування стравоходу – вібраційне бужування (ВБ) та балонна дилатація (БД), при необхідності доповнені ендопротезуванням (Майстренко Н.А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ПІСЛЯОПІКОВІ СТРИКТУРИ СТРАВОХОДУ З ВИКОРИСТАННЯМ ендопротезування та балонної дилатації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок