Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗІОЛОГО-ГІГІЄНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРОФІЛАКТИКИ ВПЛИВУ ОХОЛОДЖУЮЧОГО МІКРОКЛІМАТУ НА ПРАЦІВНИКІВ ВУГЛЕЗБАГАЧУВАЛЬНИХ ФАБРИК

ФІЗІОЛОГО-ГІГІЄНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРОФІЛАКТИКИ ВПЛИВУ ОХОЛОДЖУЮЧОГО МІКРОКЛІМАТУ НА ПРАЦІВНИКІВ ВУГЛЕЗБАГАЧУВАЛЬНИХ ФАБРИК

Назва:
ФІЗІОЛОГО-ГІГІЄНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРОФІЛАКТИКИ ВПЛИВУ ОХОЛОДЖУЮЧОГО МІКРОКЛІМАТУ НА ПРАЦІВНИКІВ ВУГЛЕЗБАГАЧУВАЛЬНИХ ФАБРИК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,68 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕДИЦИНИ ПРАЦІ
Небесна Вікторія Володимирівна
УДК 613.646.622.7 – 058.243:612.882 – 084
ФІЗІОЛОГО-ГІГІЄНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРОФІЛАКТИКИ ВПЛИВУ ОХОЛОДЖУЮЧОГО МІКРОКЛІМАТУ НА ПРАЦІВНИКІВ ВУГЛЕЗБАГАЧУВАЛЬНИХ ФАБРИК
14.02.01 – гігієна
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому державному медичному університеті
ім. М. Горького МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Солдак Ігор Іванович,
Донецький державний медичний університет ім. М.Горького, завідувач кафедри гігієни.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Гвозденко Людмила Андріївна, Інститут медицини праці АМН України, завідувачка лабораторії з вивчення і нормування фізичних факторів виробничого середовища
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Колганов Анатолій Васильович, Донецький інститут ринку та соціальної політики, проректор з навчальної роботи.
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра гігієни праці і професійних захворювань, МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться “9” листопада 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.554.01 в Інституті медицини праці АМН України (01033, м. Київ, вул. Саксаганського, 75).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту медицини праці АМН України (01033, м. Київ, вул. Саксаганського, 75).
Автореферат розісланий “7” жовтня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Степаненко А.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Умови праці працівників вуглезбагачувальних фабрик (ВЗФ) формуються під впливом ряду фізичних і хімічних факторів виробничого середовища і психофізіологічних факторів трудового процесу. Це температура і вологість повітря, механічні, гідро- і аеродинамічні шуми, загальна технологічна вібрація, недостатній рівень природної і штучної освітленості, наявність у повітрі робочої зони вуглепородного пилу і хімічних сполук, вимушена робоча поза і зосереджене спостереження за ходом виробничого процесу та ін.
Виробничі фактори, безперечно, діють на працюючих у взаємному зв’язку і взаємному впливі (Кундиев Ю.И. и соавт. 1999; Измеров Н.Ф. 2000, 2002; Сова С.Г., 2000). Однак із їх сукупності необхідно виділити фактор, що є визначальним у формуванні шкідливих (небезпечних) умов праці.
Проведені дослідження (Солдак И.И. и соавт., 2002, 2004) показали, що таким визначальним несприятливим виробничим фактором для вуглезбагачувальників є охолоджуючий мікроклімат.
Дії охолоджуючого мікроклімату працівники ВЗФ піддаються протягом 7-7,5 календарних місяців року. Холод призводить до погіршення теплового стану людини, зниження її працездатності, може стати причиною розвитку захворювань і навіть летального кінця (Кощеев В.С., 1981; Афанасьева Р.Ф., Бурмистрова О.В., 2001). Це пов’язано з тим, що нормальні процеси життєдіяльності організму можуть протікати лише при кліматичних умовах, близьких до теплового комфорту.
Зважаючи на вищевикладене можна сказати, що для гігієністів, фізіологів праці актуальною є проблема профілактики переохолодження людини в процесі праці.
Пріоритетними мають залишатися заходи первинної профілактики, що містять будівельно-планувальні, організаційно-технологічні, санітарно-технічні рішення, фізіологічні раціональні режими праці та відпочинку, медичні огляди, профвідбір, засоби індивідуального захисту. Однак при виконанні робіт на відкритих територіях у холодний період року, у неопалюваних і спеціальних приміщеннях (холодильні камери) і т.п. немає можливості реалізувати зазначені профілактичні заходи. У зв’язку з цим доцільно підвищувати фізіологічну стійкість організму працівників до впливу охолоджуючого мікроклімату. Причому максимального ефекту підвищення стійкості до холоду можна досягти з урахуванням індивідуальних (типологічних) особливостей організму людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФІЗІОЛОГО-ГІГІЄНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРОФІЛАКТИКИ ВПЛИВУ ОХОЛОДЖУЮЧОГО МІКРОКЛІМАТУ НА ПРАЦІВНИКІВ ВУГЛЕЗБАГАЧУВАЛЬНИХ ФАБРИК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок