Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ УСТАНОВКИ У ВЧИНЕННІ “БЕЗМОТИВНИХ” НАСИЛЬНИЦЬКИХ ЗЛОЧИНІВ

РОЛЬ УСТАНОВКИ У ВЧИНЕННІ “БЕЗМОТИВНИХ” НАСИЛЬНИЦЬКИХ ЗЛОЧИНІВ

Назва:
РОЛЬ УСТАНОВКИ У ВЧИНЕННІ “БЕЗМОТИВНИХ” НАСИЛЬНИЦЬКИХ ЗЛОЧИНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,89 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
МВС УКРАЇНИ
АЛЕКСАНДРОВ
ДЕНИС ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 351.74.57
РОЛЬ УСТАНОВКИ У ВЧИНЕННІ “БЕЗМОТИВНИХ” НАСИЛЬНИЦЬКИХ ЗЛОЧИНІВ
Спеціальність: 19.00.06 – юридична психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії внутрішніх справ України, МВС України
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Казміренко Людмила Іванівна,
Національна академія внутрішніх справ України,
професор кафедри юридичної психології
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, доцент
Медведєв Володимир Степанович,
Київський інститут внутрішніх справ при
Національній академії внутрішніх справ України,
кафедра юридичної психології, професор.
Кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник
Лановенко Ігор Ігорович,
Інститут соціальної та політичної психології АПН України,
докторант.
Провідна установа
Інститут соціальної та політичної психології Академії педагогічних наук України, м. Київ.
Захист відбудеться 25.05.2001 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.007.01 при Національній академії внутрішніх справ України за адресою: 03035, м. Київ, Солом`янська пл.,1.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України за адресою: 03035, м. Київ, Солом`янська пл.,1.
Автореферат розісланий 24.04.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Казміренко Л.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. На сучасному етапі розвитку юридична психологія стала самостійною науково-прикладною дисципліною, що дозволяє ефективно застосовувати весь потенціал психологічних методів і засобів у сфері юридичній діяльності. Одним із найважливіших її напрямів залишається кримінальна психологія, що вивчає психологічні механізми правопорушень і психологію правопорушників, проблеми утворення та функціонування злочинних груп та ін. На сучасному етапі становлення нашого суспільства, в умовах зростання кількості та ускладнення змісту психологічних проблем як наслідку техногенності європейської цивілізації в цілому та розвитку нової державності в Україні, зокрема, особливої уваги потребує вивчення осіб, що вчиняють насильницькі злочини, природи та механізмів такої поведінки.
За статистичними даними МВС України, спостерігається значне зростання кількості тяжких некорисливих насильницьких злочинів за останні роки. Так, у 1998 році кількість навмисних убивств у порівнянні з 1995 роком зросла на 56,2%, тяжких тілесних ушкоджень - на 27,2%, хуліганств - на 65,1%. При цьому досить чітко відокремлюється молодіжний контингент злочинності: особами у віці 18-24 роки було вчинено 18,2% навмисних вбивств, 16,8% навмисних тяжких тілесних ушкоджень, 30,1% хуліганств та 42,7% згвалтувань; особами наступної вікової категорії (25-29 років) вчинено відповідно 14% вбивств, 13,5% тяжких тілесних ушкоджень, 17% хуліганств та 18% згвалтувань. Показники вікової категорії 18-24 роки щодо вчинення некорисливих насильницьких злочинів у цілому зросли на 29%.
Вивчення психології злочинця має досить багату історію. Так, ще в двадцятих роках ХХ сторіччя Є.К. Краснушкін визначив п'ять основних напрямів наукової діяльності по вивченню злочинності в СРСР, а саме: дослідження злочинності як соціально-економічного явища; з'ясування місця злочинності серед інших феноменів та її співвідношення з ними; вивчення законів, що керують формуванням різних типів злочинців і всієї злочинності в цілому; і, нарешті, відшукання таких типових рис у представників різноманітних видів злочинності, що дадуть можливість говорити про соціальний тип або, вірніше, про соціальні типи представників злочинного світу в усіх його різновидах. На його думку, особливе місце тут обіймає психологічне вивчення характеру злочинця та механізмів його поведінки, з'ясовуючи як ті з них, що притаманні психічно здоровій особистості, так і ті, що є межовими між нормою і ненормальністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЛЬ УСТАНОВКИ У ВЧИНЕННІ “БЕЗМОТИВНИХ” НАСИЛЬНИЦЬКИХ ЗЛОЧИНІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок