Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення енергоефективності житлових будинків на основі оптимізації їх форми

Підвищення енергоефективності житлових будинків на основі оптимізації їх форми

Назва:
Підвищення енергоефективності житлових будинків на основі оптимізації їх форми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,45 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Кащенко Тетяна Олександрівна |
УДК. 728.1.
Підвищення енергоефективності житлових будинків на основі оптимізації їх форми
18.00.02 – архітектура будівель і споруд
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті будівництва і архітектури
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат архітектури, доцент, Косенко Юрій Анатолійович, Київський національний університет будівництва і архітектури, кафедра архітектурного проектування цивільних будівель і споруд
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. До найважливіших проблем сучасності відноситься проблема раціонального використання енергетичних ресурсів, що давно вже набула глобального значення в економічному та екологічному аспектах. В Україні економія енергетичних ресурсів, зокрема в архітектурі є нагальною проблемою, що безпосередньо відноситься до архітектури житла.
За результатами проведеного аналізу , переважна кількість житлових будинків міст і сіл України на сьогоднішній день не відповідає вимогам енергоощадності з причин недосконалості архітектурних рішень, використання в будівництві неефективних конструктивних матеріалів та застарілих типів інженерних систем.
Відомо, що житлові будинки в містах і сільській місцевості України потребують 25-30 % палива від загальної його кількості, що витрачається щорічно в державі. Для загальної характеристики витрат палива на опалення будинків в середньому по Україні за один опалювальний період на 1млн. м2 житлової площі витрачається приблизно 55000 т натурального палива, що у 1,5 рази більше ніж у США та у 2 рази - ніж у Швеції. Тобто, в нашій країні не набули ще необхідного розповсюдження архітектурні рішення, що запобігають надмірним витратам теплової енергії.
Актуальність теми визначається необхідністю розвитку методів підвищення енергоефективності житла, які використовуються в процесі проектування нових житлових будинків та при реконструкції існуючих.
Загальною теоретичною базою даних досліджень є роботи в галузі оптимізації містобудування та архітектури: Азгальдова Г.Г., Бархіна Б.Г., Дьоміна М.М., Єжова В.І., Клюшніченка Є.Є., Ковальського Л.М., Лаврика Г.І., Макухіна В.Ф., Михайленка В.Є., Мойсеєнко З.В., Панченко Т.Ф., Підгорного О.Л., Рєпіна Ю.Г., Рудницького А.М., Сазонова К.О., Слєпцова О.С., Тімохіна В.О., Уреньова В.П., Фільварова Г.І., Фоміна І.О., Шилова Е.Й., Штолька В.Г., Яблонського Д.Н., а також Буравченка С.Г., Василенка Л.В., Григор’єва Е.П., Заіки О.В., Когута П.М., Косенка Ю.А. , Лазарєва О.І., Осітнянка А.П., Середюка І.І., Яблонської Г.Д. та інших.
Безпосередньо проблемам енергозбереження присвячені роботи Айзена М.А., Антонюка Д.I., Бєляєва В.С., Гершковича В.Ф., Сарнацького Е.В., Селіванова Н.Н., Стронського Л.М., Фердта Р.А., Хавхун Г.Н., Хохлової Л.П., Черних Г.Ф. та інших, питанням теорії архітектури та естетики - Акина О., Габричевського А.Г., Кравця В.І., Мардера А.П., Саприкіної Н.А. та інших.
При проведенні досліджень було проаналізовано результати опублікованих з цієї проблеми робіт іноземних авторів: Бекмана У., Волошина М.А., Даніелса К., Зейтуна Ж., Кноуелса Р., Маркуса Т.А., Морріса Е.Н., Фаті Н. та інших.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Суттєве скорочення енерговитрат в архітектурі, зокрема в житловому будівництві, передбачається здійснити за рахунок застосування нових методів енергозбереження, необхідність використання яких документально закріплена Законом “Про енергозбереження”, затвердженим Постановою Верховної Ради України від 01.07.94. На цій основі урядовими організаціями розроблено Національну енергетичну програму України; Комплексну Державну програму енергозбереження України (КДПЕУ), схвалену Постановою Кабінету Міністрів України від 5 лютого 1997 р., Додаткові заходи та уточнені показники виконання КДПЕУ відповідно до указу Президента України від 10.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Підвищення енергоефективності житлових будинків на основі оптимізації їх форми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок