Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ПРОБЛЕМАТИКА НА СТОРІНКАХ ПРЕСИ ФРН (1996-2001 рр.)

ЕКОНОМІЧНА ПРОБЛЕМАТИКА НА СТОРІНКАХ ПРЕСИ ФРН (1996-2001 рр.)

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ПРОБЛЕМАТИКА НА СТОРІНКАХ ПРЕСИ ФРН (1996-2001 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,60 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Мальцева Віта Володимирівна
УДК: 070(430): 33 "1996/2001"
ЕКОНОМІЧНА ПРОБЛЕМАТИКА НА СТОРІНКАХ ПРЕСИ ФРН (1996-2001 рр.)
Спеціальність: 10.01.08 - журналістика
Дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ - 2004
Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії літератури й журналістики Запорізького державного університету
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Іванов Валерій Феліксович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут журналістики,
завідувач кафедри організації масовоінформаційної діяльності
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Шкляр Володимир Іванович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інституту журналістики
професор кафедри міжнародної журналістики
кандидат філологічних наук
Мукомела Людмила Аркадіївна,
головний редактор видавництва „Дане”
Провідна установа: Національний університет “Києво-Могилянська академія”
Захист дисертації відбудеться “07” квітня 2004 року о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою.: 041119, м. Київ- 119, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці ім. М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розіслано “03” березня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, Н.М. Сидоренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На сучасному етапі економічний потенціал будь-якої держави, усе більше залежить від рівня використання інформаційних ресурсів у господарському обігу, від їх надійності, структурованості, уніфікованості, а також від ступеня розвитку інформаційної інфраструктури.
Слабке інформаційне забезпечення органів державної влади і керування неповною, недостовірною і несвоєчасною інформацією унеможливлює прийняття оптимальних рішень. Нерозвиненість механізмів регламентації діяльності в інформаційній сфері дозволяє маніпулювати інформацією на догоду зацікавленим структурам. Відсутність механізму включення інформаційного ресурсу в господарський обіг дезорієнтує суб’єктів господарської діяльності, призводить до економічних втрат.
Актуальність теми дослідження та доцільність вивчення ринку економічної інформації і пов'язаної з ним системи преси зумовлюється переходом України до ринкової форми господарювання в 90-х роках ХХ століття і внаслідок цього різким дефіцитом насамперед економічної інформації (економічна інформація – це необхідний для людей продукт, що існує в друкарській або електронній формі, і так чи інакше пов'язаний із діловим життям країни). Дефіцит спостерігався практично в усіх галузях економіки. Усе зростаючий попит на такого роду інформацію – це результат нової політичної, соціально-економічної обстановки в державі, суть якої полягає в переході до ринкових відносин.
Сьогодні економічна тематика – ключова тема в суспільстві. Економічні та економічно-політичні рішення уряду так чи інакше коригують життя кожного читача, глядача або слухача чи то в робочій, чи то домашній сферах.
Дискусії щодо світової економіки й Євросоюзу, питання про майбутнє ринку праці, роздуми про розташування країни й актуальні реформи – уся інформація зі сфери економіки і фінансів у критичному розгляді набуває центрального значення для політичної й суспільної еліти. Економічні й економіко-політичні питання є центральними в громадських дискусіях і мають велике значення для суспільства. Враховуючи поточні події на ринку акцій та цінних паперів і все зростаючу популярність бірж для капіталовкладень, економічна і фінансова інформація починає цікавити широкий загал.
Поява та розвиток економічної журналістики зумовила і появу вимог до неї. Як і всі засоби масової інформації спеціалізована преса в Україні долала чимало перешкод. Подібна картина спостерігалася й за межами нашої держави. Зокрема, у минулому становлення економічних періодичних видань більшості країн Західної Європи й Америки в умовах розвитку ринкових структур проходило дуже болісно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ПРОБЛЕМАТИКА НА СТОРІНКАХ ПРЕСИ ФРН (1996-2001 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок