Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАСКРІЗНІ ТЕМИ, МОТИВИ ТА ОБРАЗИ У ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ М.О.НЕКРАСОВА

НАСКРІЗНІ ТЕМИ, МОТИВИ ТА ОБРАЗИ У ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ М.О.НЕКРАСОВА

Назва:
НАСКРІЗНІ ТЕМИ, МОТИВИ ТА ОБРАЗИ У ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ М.О.НЕКРАСОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,47 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛОМАКІН АНТОН ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК: 821.161.1“18”
НАСКРІЗНІ ТЕМИ, МОТИВИ ТА ОБРАЗИ
У ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ М.О.НЕКРАСОВА
10.01.02 – російська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ
2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор,
Андрущенко Олена Анатоліївна,
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди,
професор кафедри російської та світової
літератури.
 
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Орєхова Людмила Олександрівна,
Таврійський національний університет
імені В.І.Вернадського, професор
кафедри російської та зарубіжної
літератури;
кандидат філологічних наук, доцент
Марченко Тетяна Михайлівна,
Горлівський державний педагогічний
інститут іноземних мов, завідувач
кафедри зарубіжної літератури.
Провідна установа: Херсонський державний університет,
кафедра зарубіжної літератури,
Міністерство освіти і науки України
(м. Херсон).
Захист відбудеться “20” червня 2006 р. об 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради к 08.051.12 у Дніпропетровському національному університеті (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Тараса Шевченко, 1).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8).
Автореферат розісланий “15” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Кропивко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Творча спадщина М.О.Некрасова вивчається давно й плідно. Багато досліджень уже стали класикою літературознавства, зразком глибокого й усебічного вивчення творчого світу поета. Мова йде насамперед про такі роботи, що стали хрестоматійними, як „Мастерство Некрасова” К.І.Чуковського, „Жизнь и деятельность Н.А.Некрасова” В.Є.Євгеньєва-Максимова, низку досліджень М.М.Гіна, Г.А.Гуковського, Г.В.Краснова, М.В.Теплинського й інших. Наукова література про Некрасова величезна й різноманітна й, здається, немає такого боку спадщини майстра, якого не торкалася б рука досвідченого дослідника. Втім очевидно, що найменш вивченою його частиною є художня проза.
До її дослідження зверталися Б.Л.Бессонов, Н.О.Вердеревська, Н.Л.Вершиніна, О.М.Гаркаві, М.М.Зубков, О.В.Карамислова, О.Ф.Крошкін, А.Н.Лур'є, Н.М.Мостовська, Л.О.Орєхова, В.Г.Прокшин, однак і досі залишається чимало дискусійних, нерозв’язаних проблем; ця тема вимагає нових, сучасних підходів до її розгляду, звільнення від ідеологічних перегинів, з’ясування справжнього місця художньої прози Некрасова в його творчості й в історії російської літератури в цілому. Осмислення його досвіду прозаїка, який створював твори для широкого кола читачів, особливо актуальне сьогодні, в епоху белетристичного буму.
На наш погляд, у вирішенні цієї актуальної й важливої проблеми може допомогти насамперед виявлення образно-тематичних констант у художній прозі Некрасова. Романи письменника були тією творчою лабораторією, в якій вироблялися нові естетичні принципи, і в пізніших творах Некрасов скористався своїм попереднім досвідом прозаїка, розвивав у поезії багато тем, мотивів й образів прозаїчних творів.
Художня проза Некрасова вивчена нерівномірно. Дослідники зосередилися в основному на творах 40-х рр., по суті, залишивши поза полем зору романи „Три страны света” й „Мертвое озеро”, створені разом з А.Я.Панаєвою. В науці склалося уявлення, що ці художні твори є чимось малохудожнім, написаним поспіхом, з метою порятунку журналу „Современник”, тому нібито є такими, що не відповідають вимогам до високих зразків російського роману. Дійсно, їх не можна віднести до вершинних досягнень російської прози, але вони виконують іншу, не менш важливу функцію. Як справедливо зазначив І.Гурвич, „історикам літератури не раз докоряли за те, що вони не відкривають погляду від вершин, від класики, а некласичні імена й книги залишаються за межами концептуальних побудов”11 Гурвич И.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: НАСКРІЗНІ ТЕМИ, МОТИВИ ТА ОБРАЗИ У ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ М.О.НЕКРАСОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок