Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ступка Антон Анатолійович Кінетична теорія електромагнітних процесів в середовищі

Ступка Антон Анатолійович Кінетична теорія електромагнітних процесів в середовищі

Назва:
Ступка Антон Анатолійович Кінетична теорія електромагнітних процесів в середовищі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дніпропетровський національний університет
УДК 530.1
Ступка Антон Анатолійович
Кінетична теорія електромагнітних процесів
в середовищі
01.04.02 – теоретична фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Дисертаційну роботу виконано на кафедрі квантової макрофізики Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Соколовський Олександр Йосипович, Дніпропетровський національний університет, професор кафедри квантової макрофізики, м. Дніпропетровськ.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, член-кореспондент НАН України, професор
Петров Ельмар Григорович, Інститут теоретичної фізики
ім. М.М. Боголюбова НАН України, завідувач відділу квантової теорії молекул та кристалів, м. Київ,
доктор фізико-математичних наук, професор
Слюсаренко Юрій Вікторович, Інститут теоретичної фізики
ім. О.І. Ахієзера Національного НЦ „Харківський фізико-технічний інститут”, начальник відділу статистичної фізики і квантової теорії поля, м. Харків.
Провідна установа: Інститут фізики конденсованих систем НАН України, м. Львів.
Захист дисертації відбудеться “ 22 ” червня 2007 р. о 14 год. 15 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.02 в Дніпропетровському національному університеті (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова 10, корп. 11, ауд. 300).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету.
Автореферат розісланий “ 19  ”   травня   2007 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д .051.02,
професор Спиридонова І.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Найбільш повно на теперішній час розвинута кінетична теорія газів та плазми, що в значній мірі ґрунтується на кінетичних рівняннях Больцмана та Власова-Ландау. Натомість розгляд електромагнітних (ЕМ) процесів у середовищі звичайно провадиться лише за допомогою рівнянь Максвела для середніх електричного та магнітного полів , . Опис поля окрім цих параметрів ще й нормальними та аномальними функціями розподілу фотонів, або бінарними кореляційними функціями електричного та магнітного полів та дослідження цих нових ступенів свободи є природнім узагальненням ЕМ теорії. У дисертації ЕМ поле вивчається як динамічна підсистема, що рівноправна із підсистемою заряджених частинок. Через макроскопічну кількість та принципову невизначеність мікроскопічних початкових умов руху зарядів з одного боку та власне ЕМ поля – з іншого, слід використовувати статистичну механіку, розглядаючи ЕМ поле як випадкову величину. Згідно з теорією ймовірності це означає потребу запровадити не тільки середнє поле, але і його кореляційні моменти (кореляційні функції) для більш повної характеристики поля. Дослідження динаміки кореляцій ЕМ поля почалося у статистичній радіофізиці (С.М. Ритов) на основі феноменологічних ланжевенівських методів. Вагомий внесок у вивчення динаміки кореляцій поля зроблено у квазілінійній теорії плазми, яку створено А.А. Веденовим, Є.П. Веліховим та Р.З. Сагдєєвим. Однак цей підхід будувався на феноменологічному припущенні про випадковість фаз поля та недостатньо вивчалися самі ступені свободи, які описуються кореляціями ЕМ поля. Фундаментальний підхід до опису статистичних властивостей ЕМ поля в середовищі розробив Ю.Л. Климонтович, виходячи з ланцюжка часових рівнянь для функцій розподілу зарядів та поперечного поля, отриманого з мікроскопічної динаміки. Але ним для обриву цього ланцюжка використовувалися лише якісно обґрунтовані процедури, що придатні тільки для обмеженого кола задач. На важливість розгляду повздовжнього поля для опису плазмонних збуджень у плазмі вперше звернули увагу Д. Бом та Д. Пайнс. Вагомий внесок в обґрунтування кінетики ЕМ поля у плазмі зробив О.Г. Ситенко, який використовував у теорії методи нелінійної механіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Ступка Антон Анатолійович Кінетична теорія електромагнітних процесів в середовищі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок