Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Приватизація у промисловому секторі економіки України

Приватизація у промисловому секторі економіки України

Назва:
Приватизація у промисловому секторі економіки України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,85 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РЯБЧЕНКО
Олександр Володимирович
УДК 338: 334.72.001.1 (477)
Приватизація у промисловому
секторі економіки України
Спеціальність 08.02.03. - організація управління,
планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних економічних відносин і бізнесу Дніпропетровського державного університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
 
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор Тимошенко Лідія Михайлівна, Дніпропетровський державний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин і бізнесу
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, ст. н. с. Зайцева Людмила Михайлівна, Українська Академія державного управління при Президентові України, завідувач кафедри економіки та менеджменту
 
кандидат економічних наук, доцент Дідик Людмила Михайлівна, Національна гірнича академія України Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економічного аналізу та фінансів
Провідна установа – Інститут економічного прогнозування НАН України (м. Київ)
Захист відбудеться “ 26 ” вересня 2000 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.03 у Дніпропетровському державному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49600 м. Дніпропетровськ, проспект Карла Маркса 35, корпус 5, аудиторія 85. З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Дніпропетровського державного університету за адресою: 49050 ДСП, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова 8.
Автореферат розісланий “ 23 ” серпня 2000 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 08.051.03
доктор економічних наук, професор Василевський А.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі розбудови суверенної України актуальною проблемою залишається стабілізація економіки на базі продовження радикальних економічних реформ, які б забезпечували безповоротність ринкової трансформації, посилення ринкової парадигми, перехід до сталого економічного розвитку.
Будь-які докорінні зміни в економічній структурі суспільства повинні починатися з відповідних перетворень у відносинах власності. Ринкова трансформація тотально одержавленої економіки передбачає роздержавлення і приватизацію як обов’язкові умови реформування, тобто послаблення економічних функцій держави і відповідне посилення господарської самостійності всіх інших суб’єктів господарювання.
В розвинених країнах, де державний сектор не посідає пріоритетних позицій, роздержавлення здійснюється у формі приватизації. Україна, не маючи власного проекту зміни управлінської моделі державного сектора економіки з відчуженням майнових прав, запозичила модель усунення монополії держави на власність, узагальнену західноєвропейським терміном “приватизація”.
Процес приватизації, як захід, спрямований на усунення монополії держави на власність, скорочення державного сектору та утворення багатоукладної економіки, організаційно розпочався в Україні весною 1992 року.
За даними Фонду Державного Майна України, станом на 1 січня 1999 року форму власності змінило 55647 майнових об’єктів. Роздержавлені підприємства кількісно переважають державні у 2,7 рази. Первинна вартість основних фондів складає 28,7% вартості основних засобів праці, сконцентрованих в народногосподарському комплексі в цілому. На роздержавлених підприємствах нараховувалося промислово-виробничого персоналу в кількості 3,8 млн. чол., що складало 24,4% загальної кількості трудових ресурсів, залучених у народне господарство. В цілому кількісні показники приватизації можна визнати такими, що забезпечують безповоротність ринкової трансформації. Однак кількісні зміни, що відбулися у державному секторі економіки, не супроводжуються фактами досягнення комплексу цілей, які узагальнено ставилися перед приватизацією.
Реально оцінюючи наслідки перетворень власності по узагальнюючих соціально-економічних показниках розвитку національної економіки, можна стверджувати, що сформований недержавний сектор економіки в силу прийнятих механізмів і орієнтирів роздержавлення не здатний суттєво впливати на економічну систему.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Приватизація у промисловому секторі економіки України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок