Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСОБИ ІНЖЕНЕРІЇ ЙМОВІРНИХ КВАНТІВ ЗНАНЬ ДЛЯ ПІДТРИМКИ РІШЕНЬ ПРИ ВИБОРІ ОБЛАДНАННЯ В ТЕХНОЛОГІЧНІЙ ПІДГОТОВЦІ ВИРОБНИЦТВА

ЗАСОБИ ІНЖЕНЕРІЇ ЙМОВІРНИХ КВАНТІВ ЗНАНЬ ДЛЯ ПІДТРИМКИ РІШЕНЬ ПРИ ВИБОРІ ОБЛАДНАННЯ В ТЕХНОЛОГІЧНІЙ ПІДГОТОВЦІ ВИРОБНИЦТВА

Назва:
ЗАСОБИ ІНЖЕНЕРІЇ ЙМОВІРНИХ КВАНТІВ ЗНАНЬ ДЛЯ ПІДТРИМКИ РІШЕНЬ ПРИ ВИБОРІ ОБЛАДНАННЯ В ТЕХНОЛОГІЧНІЙ ПІДГОТОВЦІ ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,46 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського “
Харківський авіаційний інститут”
КИРИЧУК Олена Павлівна
УДК 004.89
ЗАСОБИ ІНЖЕНЕРІЇ ЙМОВІРНИХ КВАНТІВ ЗНАНЬ ДЛЯ ПІДТРИМКИ РІШЕНЬ ПРИ ВИБОРІ ОБЛАДНАННЯ В ТЕХНОЛОГІЧНІЙ ПІДГОТОВЦІ ВИРОБНИЦТВА
05.13.06 – автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М. Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор СІРОДЖА Ігор Борисович, Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, завідувач кафедри програмного забезпечення комп’ютерних систем.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор РАСКІН Лев Григорович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри економічної кібернетики і маркетингового менеджменту;
- кандидат технічних наук ЧУХРАЙ Андрій Григорович, Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, доцент кафедри систем управління літальних апаратів.
Провідна установа:
Харківський національний університет радіоелектроніки, кафедра інформаційних управляючих систем Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “ 10 ” _____червня______2005 р. о __12___годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.062.01 у Національному аерокосмічному університеті ім. М. Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17, радіотехнічний корпус, ауд. 232.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”.
Автореферат розісланий “___4___”_____травня______2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Латкін М. О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Технологічна підготовка виробництва (ТПВ) характеризується як процес великомасштабний, слабо формалізований, складний з точки зору автоматизації. Без якісної й своєчасної ТПВ у сучасних умовах ринкової економіки не може успішно працювати жодне підприємство. Терміни розробки документації, які кілька років назад вважалися прийнятними, сьогодні не влаштовують ні керівників, ні самих технологів. Не останню роль у цьому відіграє конкуренція між підприємствами. Затримка у виконанні замовлень призводить до економічних втрат.
Однією з основних задач ТПВ є вибір обладнання, що характеризується значною складністю через великий парк обладнання, багатоваріантністю вибору, відсутністю оперативної інформації про поточний стан виробництва, невизначеністю, яка обумовлена тим, що дані про виробничу ситуацію носять часто якісний, імовірнісний характер, невідомі правила прийняття ідентифікаційних та прогнозних рішень. У таких умовах не придатний до використання жоден з існуючих формалізованих методів автоматизації прийняття рішень. Надія покладається на розробку знанняорієнтованих моделей і методів штучного інтелекту, що відтворюють прийняття рішень технологом в умовах невизначеності, спираючись на його знання та досвід.
Рівень автоматизації ТПВ більшості вітчизняних підприємств можна кваліфікувати як низький. У кінцевому підсумку, все визначають ідеї, досвід, організація, кадри й уміння працювати в умовах ринку. У цей час на ринку немає систем, що забезпечують інтелектуальну підтримку прийняття рішень технологом при виборі обладнання в ТПВ. Ці факти свідчать про необхідність створення інтелектуальних систем підтримки рішень та збереження знань досвідчених технологів як базу знань для подальшого її використання.
Таким чином, розробка моделей і методів інженерії знань для забезпечення інтелектуальної підтримки прийняття технологічних рішень (ППТР) при виборі обладнання в ТПВ є особливо актуальною задачею.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗАСОБИ ІНЖЕНЕРІЇ ЙМОВІРНИХ КВАНТІВ ЗНАНЬ ДЛЯ ПІДТРИМКИ РІШЕНЬ ПРИ ВИБОРІ ОБЛАДНАННЯ В ТЕХНОЛОГІЧНІЙ ПІДГОТОВЦІ ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок